Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Úder pre Slnko, seno, slanina! Show odsúvajú!

Letná reality šou TV JOJ dostala zásadnú programovú ranu! Odsúva sa do neskorých večerných hodín.

 

Slnko, seno, slanina mal byť nenáročný letný projekt TV JOJ, kde skupina desiatich „tučkov“ chudne na farme u známej mediálnej rodiny Bučkovcov. V lete nie sú podobné programové experimenty televízií výnimkou. Minulý rok skúsila na leto nasadiť reality show Markíza pod názvom Pláž 33. Podstatne nákladnejší projekt, ako terajší low cost Jojky Slnko, seno, slanina, v sledovanosti prepadol a Markíza ho minulé leto skrátila a predčasne ukončila. Tento rok sa podobná situácia zopakovala pre TV JOJ, ktorá však musela bojovať s oveľa silnejším súperom – rozbehnutým seriálom Búrlivé víno. Práve nasadenie tohto finančne náročného seriálu do reklamne najmenej atraktívnej časti roka bolo prekvapením. Vysoká investícia Markízy do letnej programovej štruktúry zostáva zatiaľ bez vysvetlenia kompetentných.

 

Búrlivé víno si udržalo svojich divákov aj počas leta, kedy sledovanosť televízií zvyčajne prudko klesá. Doplatila na to chudnúca reality show Jojky, ktorá divákov nezaujala. Sledovanosť sa pohybovala pod priemerom stanice, výraznejší zlom nenastal ani po pritvrdení show, keď do nej vstúpili kontroverzní účastníci iných reality formátov, ktoré vysielala JOJ. Sledovanoť stúpla len mierne a televízii s formátom zrejme definitívne došla trpezlivosť. Od budúceho týždna si diváci budú musieť na chudnúcich „tučkov“  počkať do neskorých večerných hodín. V prime time po 20.30 hod. televízia odvysiela filmové tituly – napríklad najbližší pondelok to bude Kameňák 2, v utorok Let Fénixa, vo štvrtok V pätici po opici a v piatok Námorná akadémia.  V nezmenenom čase zostáva vo vysielaní reality show Vyvolení Dom snov – Voľba, ktorú JOJ vysiela v týchto dňoch o 20.15 hod. Slnko, seno, slanina sa tak posúva až za filmové tituly do vysielacieho času okolo 23.00 hod.

 

Zdá sa, že experimenty s neoverenými reality formátmi televíziam nevyšli. Potom, čo minulé leto prepadla Pláž 33, neuspela ani JOJ so svojou show Slnko, seno, slanina. Obe televízie sa však reality formátov nevzdávajú a na jesennú časť sezóny pripravujú overené licencované reality show. Markíza uvedie už štvrtú sériu Farmy, JOJ vracia po rokoch tretiu sériu Vyvolených v inovovanej podobe s podtitulom Dom snov (úvodné predkolá vysiela už v týchto dňoch pod názvom Voľba). Diváci tak o tento typ programu nebudú ukrátení, či uchránení ani v najbližších mesiacoch.

 

 

Zdroj: TV JOJ

Čítať viac...
Nahor