Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

U susedov prebieha súboj roka: Prima zaútočila na neohroziteľnú Ordináciu, prvýkrát ju oslabila!

Prima už roky hľadá správny program na utorky a štvrtky proti valcujúcej Ordinácii, tentoraz to riskla s jej najsledovanejším programom.

Ordinácia v ružovej záhrade patrí už ku klasikám českého večerného programu, pričom aj v súčasnej sérii si na Nove drží vysokú hranicu okolo 1,4 milióna divákov. V jej konkurencii sa pravidelne trápi Prima, ktorá nedokáže osloviť dostatočné množstvo divákov, pričom tento problém sa pokúša vyriešiť radikálnym spôsobom.

Od konca marca podniká na Ordináciu priamy útok, pričom si ako zbraň zvolila jej najsilnejší produkt – seriál Ohnivé kura. Ten v pondelky a stredy dlhodobo sleduje vyše 1 milión Čechov a pre Primu znamená veľkú istotu jej programu. Práve dlhodobý úspech seriálu skúša Prima využiť v boji s Ordináciou. Od tohto týždňa svoj hit presunula na utorky a štvrtky a napriek očakávanej strate časti divákov verí, že silnú divácku základňu si aj v konkurencii Ordinácie udrží.

Na prvýkrát Prime tento krok vyšiel. Ohnivé kura síce v novom nastavení stratilo viac ako 100-tisíc divákov, popri valci Novy však dosiahlo úspech, keď si ho vybralo okolo 870-tisíc divákov. Pred týždňom v utorok s reprízovými V.I.P. vraždami mala získať pozornosť okolo 530-tisíc divákov.

Prima pritom nalomila Ordináciu v ružovej záhrade, ktorá stratila viac ako 200-tisíc divákov a celkovo si ju pozrelo vyše 1,2 milióna Čechov. Prima si zatiaľ celkovo týmto krokom polepšila. Na pondelky a stredy nasadila nový seriál Modrý kód, ten prvýkrát v tomto týždni malo vidieť okolo 800-tisíc divákov. V súčte tak zatiaľ televízia divákov získala.

Čítať viac...
Nahor