Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Slovenský paradox: Kvalitný akvizičný seriál porazil aj Tom a Jerry na Dajto! (sledovanosť piatok, sobota)

Slováci si na kvalitu vždy nepotrpia. Sledovanosť za piatok a sobotu.

PIATOK: Ďalší výskok si na svoje konto pripísalo Búrlivé víno. Absencia zábavných programov na Jednotke dovoľuje rásť ostatným staniciam, čo najviac zúžitkoval denný seriál Markízy s ratingom 9,6 % a podielom 28,8 %. Joj si dokázala pripísať priemer stanice s filmom Vyjednávač a podielom 17,5 %. Liga proti rakovine sa s podielom 6,3 % (12+) veľkej diváckej priazni netešila.

Voľnejšie prostredie si užívali aj menšie stanice, keď všetky dosiahli nadpriemery. Najvyššie vyskočila Plus, ktorej Hoď svišťom prekročil 7 % a film Bláznivá olympiáda sa k tejto hranici blížil. Hry patriotov na Dajto tesne prekročili 6 %, rovnú šestku uhrala Smotánka na Dome, nasledujúci Uragán uhral o pol bodu menej.

SOBOTA: V sobotu podvečer sa po tretí raz v rade nedarilo kulinárskej relácii Joj Fajnšmeker, ktorá opäť skončila pod hranicou desiatich percent s podielom 9,1 %. Smotánka si mohla dovoliť rásť až na podiel 27,4 %. Silný bol líder aj s filmovou ponukou, keď Frajeri vo Vegas dosiahli podiel 30 %, snímka Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive na Joj uhrala 16,7 %. Jednotka bola so svojou tradičnou sobotnou ponukou priemerná, Nečakané príbehy sa blížili k hranici 16 %, Pravdivé príbehy ju prekročili, Neskoro večer dosiahlo 11,5 % (všetko v 12+).

Z menších staníc bola opäť najvyššie Plus, keď so Scary Movie 3 prekročila 7 %. Dome aj tento raz Pilcherovka priniesla spokojný výsledok, Hlas srdca uhral 5 %, Čierny zoznam na Dajto je naďalej slabý, neuspel s podielom 3,5 %.

Slovenským paradoxom je, že inak veľmi kvalitná akvizícia, ktorá by sa za normálnych okolností mala vysielať na hlavnej stanici, dosiahla menšiu sledovanosť, než predchádzajúca animovaná rozprávka Tom a Jerry. Animák sa tešil z ratingu 1,6 %, Čierny zoznam sledovalo 1,3 % divákov.

Čítať viac...
Nahor