Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Tvrdý boj v Česku pokračuje: Prima s hitom Slunečná zaútočila aj na ďalšiu oporu Novy!

Úspech so seriálom Slunečná Primu mimoriadne posmelil, po tom, čo po dlhých rokoch odstavila od líderstva neprekonateľnú Ordináciu, sa pustila aj do ďalšieho evergreenu konkurencie.

Mnoho paralel s niekdajšou situáciou na Slovensku zažívajú momentálne diváci u našich českých susedov. Atraktívne boje, ktoré pred desiatimi rokmi zvádzala Joj a jej vtedajší denný nováčik Panelák s Markízou a jej zavedenou Ordináciou v ružovej záhrade, sa teraz odohrávajú aj v Česku.

Tri roky podľa vlastných slov pracovala Prima na príprave projektu, ktorý dokáže uspieť aj v konkurencii českej Ordinácie v ružovej záhrade. Tá bola na Nove neohroziteľným seriálom od roku 2005 a vo svojich vysielacích dňoch v utorky a štvrtky bola pravidelným suverénnym lídrom nad miliónovou sledovanosťou.

Prima minulú jar prišla na trh s novým prakticky klasickým denným seriálom Slunečná, pri ktorom si však dala záležať na obsadení, veľkej kampani a sebavedomo vyštartovala priamo do konkurencie Ordinácie. Výsledok je asi najúspešnejší projekt Primy, ktorý od nástupu až do konca série vysoko prekračoval miliónovú sledovanosť a historicky prvý raz zrazil Ordináciu do pozície dvojky na trhu.

Slunečná je pritom skutočným súčasným hitom. Televízia sprístupnila počas leta predpremiéry prvých dielov druhej série seriálu online, pričom počet platených objednávok mal dosiahnuť úroveň jedného milióna.

Aj to Primu posmelilo urobiť mimoriadne netradičný krok, keď sa rozhodla predpremiéry seriálu uviesť dokonca na obrazovke, a to tak, že zaútočila priamo na druhý nekonečný klenot Novy, podvečerný denný seriál Ulica.

Ulica sa na obrazovky mala po prestávke vrátiť už tento pondelok 17. augusta, patrí jej vysielací čas po 18:20. Prima sa nakoniec rozhodla, že vyskúša zaútočiť na nástup novej série Ulice a práve do jej konkurencie posadila predpremiéry druhej série Slunečnej, ktoré bude následne štandardne vysielať od jesene o 20:15.

Prima aj v tomto smere zažila úspech, aj keď Ulica si nateraz vedenie udržala. Podľa portálu Mediaguru.cz v prvý deň v pondelok Ulicu sledovalo celkovo 733-tisíc divákov, Slunečná nebola ďaleko s vyše 580-tisíc divákmi.

Prima vytiahnutím Slunečnej proti Ulici sledovala skomplikovať Nove rozbeh novej série nekonečného hitu, ktorý taktiež vysiela už od roku 2005. Svojím aktuálnym hitom bude Ulici konkurovať rovno dva týždne až do začiatku jesennej sezóny, kedy sa na 18. hodinu vráti Prostřeno. Prima takýmto spôsobom obetovala aj nižší výkon Slunečnej pri jej návrate do prime-time.

Atraktívne súboje pri útoku nového úspešného seriálu Primy na evergreeny Novy nie je pritom to jediné, čo pripomína niekdajšie časy s Panelákom.

Aj vtedy bol Panelák natoľko úspešný, že sa dokonca dostal aj na české obrazovky. Prima nasadzovala prvú sériu do ranného slotu. Dokonca pre seriál pripravila aj český dabing, nakoniec seriál ale uviedla v pôvodnom znení. Prime sa nakoniec nepodarilo si na ráno zaistiť stabilný slot s nekonečným seriálom zo Slovenska.

Teraz sa pritom aktuálny hit Primy Slunečná dostane v podobnom čase od uvedenia na obrazovky na Slovensko. Pri väčšom návyku slovenského diváka na českú tvorbu jej však Joj verí výrazne viac a už budúci utorok seriál pod názvom Slnečná uvedie priamo o 20:35. V ďalšie týždne má tvoriť jej stabilný program v druhom večernom pásme proti Farme.

Čítať viac...
Nahor