Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tvorcovia Za sklom sa v nových častiach chystajú pritvrdiť: Joj tretiu sériu rozšíri o ďalšie epizódy!

Tretia séria Za sklom bude dlhšia ako tie predošlé.

Jedným z očakávaných projektov pre tento rok je pokračovanie kriminálky Za sklom, ktorá svoju budúcnosť na obrazovkách zachránila prakticky na poslednú chvíľu. Ešte na jeseň 2017 Joj nasadila jej druhú sériu, ktorá však pre zaradenie až v druhej časti večera odštartovala na slabých číslach a dočkala sa prerušenia vysielania až na pol roka. V máji 2018 sa vrátila do hlavného vysielacieho času, kde dokázala prekvapiť a nakoniec si odpisovaný seriál svojou sledovanosťou vybojoval nové časti.

Tých bude dokonca nakoniec viac, ako sa očakávalo. Za sklom v doterajších dvoch sériách vždy ponúklo po osem častí, aktuálne však tvorcovia plánujú nakrútiť hneď okrúhlych desať epizód.

Za sklom pôvodne vychádza z námetu skutočného príbehu dvoch policajtov, ktorí sa v skorumpovanom systéme snažia dopátrať k pravde a ich snaha ich dovedie až na opačné strany spravodlivosti. Tvorcovia seriálu, ktorý sa odohráva v prostredí polície, politiky a biznisu prepojeného s mafiou zakomponovali mnohé známe kauzy aj postavy, v niektorých prípadoch dokonca až predpovedal udalosti, ktoré budú nasledovať, ako v prípade zatknutia Pavla Ruska či Mariána Kočnera.

Tvorcovia pritom sľubujú, že aj v nových častiach budú reflektovať aktuálne udalosti, pričom množstvo tém, ktoré seriál spracováva, má stáť za rozšírením počtu častí. „Ďakujem televízii Joj, že nám dáva priestor, aby sme robili tento seriál, a tých vecí, ktorých spracovávame je už toľko, že už sa musíme posunúť do desať častí,“ uviedol v ďakovnej reči na galavečere OTO producent seriálu Rasťo Šesták, keď preberal novinársku cenu pre Za sklom.

Naznačil pritom aj dôvody, ktoré stoja za témami, ktoré seriál otvára. „Túto cenu by som chcel venovať všetkým ľuďom, ktorí sa nevzdávajú a ktorí bojujú za to, aby dosiahli pravdu, či sú to novinári, policajti či sudcovia. Na pravde záleží a často, keď sa na prvý pohľad zdá, že je ťažké bojovať proti tomu, aby sme dosiahli pravdu, tak sa to oplatí. Verím tomu, že náš boj a všetkých, ktorých som spomenul, bude smerovať k tomu, aby sme sa mali lepšie,“ dodal.

Joj začne nakrúcať tretiu sériu podobne ako predošlé pred letom. Na jej prípravu mala dosiaľ najviac času, keď si tvorcovia v nakrúcaní dali ročnú pauzu. Spôsobená bola práve odkladom vysielania druhej série. Nasadenie tej tretej sa pritom očakáva v nadchádzajúcej jesennej sezóne, chýbať v nej nebudú hlavní predstavitelia Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Kamila Magálová aj Zuzana Mauréry, ktorá je tohtoročnou držiteľkou OTA pre najobľúbenejšiu herečku.

Čítať viac...
Nahor