Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tvorcovia televíznej minisérie Trhlina chcú prekvapiť, v hlavných úlohách netradičné tváre!

Joj a D.N.A. Production vo veľkom vyrábajú trojdielnu minisériu podľa knižnej predlohy.

Prípravy televízneho spracovania knižného mysteriózneho románu Jozefa Kariku, Trhlina, sú v plnom prúde. Joj spoločne s produkčnou spoločnosťou D.N.A. Production a režisérom Petrom Bebjakom rozbehli v priebehu decembra výrobu troch dielov televíznej minisérie, ktorá by mohla byť do vysielania pripravená ešte v tomto roku.

Po tom, čo televízia odhalila zloženie produkčného tímu minisérie, za ktorou tak stoja tvorcovia aj úspešného filmu Čiara, sú známe aj prvé mená, ktoré stvárnia ústredné postavy televíznej Trhliny. Tvorcovia prekvapia, keď sa rozhodli siahnuť po neopozeraných tvárach.

Hlavnú postavu Igora má stvárniť Matej Marušin. Pôsobí najmä ako divadelný herec, hrá v Divadle Aréna, ako hosťujúci herec pôsobí aj v Slovenskom národnom divadle. Objavil sa v snímkach Sedem zhavranelých bratov či True Štúr.

Matej Marušin / foto: Pravda, Robert Hüttner

Ďalšiu z ústredných postáv stvárni Tomáš Mischura, ktorý je už známejší aj televíznym divákov. Hral jednu z hlavnejších postáv v seriáli Divoké kone, hral taktiež v komediálnom prepadáku Divoký Zapadákov. Je tiež členom Slovenského komorného divadla v Martine.

Matej Marušin

Tretím odhaleným predstaviteľom jednej z hlavných postáv je Jaroslav Mottl, ktorý môže byť divákom najznámejší. Má za sebou postavy vo filmoch Únos aj Učiteľka, objavil sa tiež v snímkach Čistič či Nedodržaný sľub. Pravidelne sa objavoval v seriáli Za sklom, hral napríklad aj v Horúcej krvi alebo Odsúdených.

Jaroslav Mottl

Foto: Pravda, Joj

Čítať viac...
Nahor