Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Tvorcovia Superstar mali neuveriteľné šťastie: Jediný deň a šou by bola zrušená!

Superstar už na obrazovkách bežať nemusela.

Šiesta séria federálnej Superstar prechádza do svojej poslednej záverečnej fázy. Tou sú tradične živé finálové prenosy, ktoré pre krízu koronavírusu prebehnú v úspornom režime. Okrem toho, že budú bez divákov, televízie odvysielajú iba dva priame prenosy – dnešné semifinále a o týždeň už rovno Superfinále.

Spevácka šou sa pritom už dávno nemusela ani vysielať. Okrem toho, že hrozilo, že žiadne živé prenosy nebudú, nakoľko po vypuknutí krízy bola situácia neprehľadná a budúcnosť pre ďalšie týždne nejasná, Markíza s Novou vôbec nemuseli stihnúť nakrútiť ani predtočené epizódy, ktoré vysielali doteraz, a ktoré im zachránili vysielanie speváckej šou.

Markízu a Novu od prerušenia nakrúcania v dôsledku koronakrízy a stopnutia Superstar delil iba jediný deň. 

„V Superstar sme mali vlastne obrovské šťastie. Kolá SuperVýberu sme dokončili 24 hodín predtým, ako v Česku, kde nakrúcame, vstúpilo do platnosti nariadenie, že na jednom mieste sa nemôže zhromažďovať viac ako sto ľudí. A krátko na to sa zavreli hranice. Časti, ktoré diváci doteraz sledovali, sme stihli urobiť doslova na poslednú chvíľu,“ uviedol pre Eurotelevíziu režisér Superstar, Pepe Majeský.

Televízie fázu SuperVýberu, ktorá skončila minulý týždeň, tak dotočili tesne pred vypuknutím pandémie. Porotca Leoš Mareš na Instagrame prezradil, že záverečný diel z výpravného nočného klubu Epic bol nakrúcaný 11. marca.

„Keď sa nakrúcal posledný SuperVýber, ešte sme netušili, aký rozsah pandémia u nás naberie. V tom čase sme mali len informácie zo zahraničia, Slovenska a Česka sa pandémia ešte veľmi netýkala. Len čo sme dokrútili, už sa to začalo: obmedzenia, zákazy, zatváranie hraníc,“ dodáva Majeský.

Práve to, že tvorcovia Superstar nakrútili všetky fázy vyraďovania Superstar vopred, im darovalo čas. Vysielanie kastingov a SuperVýberu dokázali oproti prvým plánom natiahnuť a preklenúť tak najťažšie obdobie koronakrízy a obmedzenia, ktoré by znemožnili vysielanie priamych prenosov.

Aj po druhýkrát mali v čase pandémie šťastie, keď sa tesne do dátumu prvého živého kola uvoľnila časť opatrení a tak mohli s priamymi prenosmi počítať. Rátali aj s tým, že sa uskutočniť nebudú môcť vôbec.

Čítať viac...
Nahor