Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tvorcovia fenoménov Susedia či Panelák dnes stoja na opačnej strane: Prečo sa ich cesty rozišli?

Kedysi tvorili silný tvorivý tím, dnes pracujú na vlastných projektoch. Paradoxne, veľmi podobných.

Tomáš Jančo a Andy Kraus sa v minulosti ako silná tvorivá dvojica postarali o sériu populárnych projektov. Na svedomí majú najúspešnejší seriál na Slovensku Susedia, z ich hláv vzišiel aj najúspešnejší denný seriál Panelák, postarali sa tiež o výpravnú sériu Keby bolo keby. Pred dvomi rokmi sa ale spolupráca Janča a Krausa skončila.

Tomáš Jančo odišiel zo spoločnej firmy Továreň 5/7/11, pričom podľa vlastných slov sa dvojica rozdelila úplne.  „Priznám sa, že naše cesty sa rozišli úplne. Rozišli sme sa názorovo, v tvorbe, vo všetkom, až som firmu nakoniec opustil,“ ozrejmil Jančo pre Eurotelevíziu dôvody rozchodu.

S tým, čo prišlo po odchode z firmy, je však Jančo spokojný. „Vôbec to neľutujem, práve naopak. Veľa vecí sa v mojom živote zmenilo k lepšiemu. Všetky rozchody majú trpkú príchuť, ale my sme sa nerozišli v zlom. Len Andy teraz robí svoje a ja svoje,“ povedal.

Kým Kraus pokračuje dodnes v tvorbe pre Joj, Jančo sa vydal vlastnou cestou, pričom v roku 2014 dostal ponuku z Markízy režírovať vidiecky komediálny seriál Horná Dolná. Tá sa túto jar stala najsledovanejším programom na Slovensku a v rebríčku sledovanosti seriálov sa jej prvá séria zaradila na druhú priečku za Susedov. Na jeseň už v konkurencii Česko Slovensko má talent seriál stráca.

Andy Kraus túto jar ukončil osemročný maratón s Panelákom. Jeho najbližším projektom po skončení denného seriálu sa stal rovnako komediálny seriál z prostredia vidieka Dvojičky. Kraus a Jančo tak v súčastnosti pracujú na veľmi podobných projektoch, minulú stredu sa dokonca vysielali proti sebe.

„Na Dvojičky sa teším,“ povedal Jančo. Zatiaľ sa Dvojičkám darí držať v nadpriemere Joj, ostatnú sobotu zaznamenali oproti predošlej epizóde vysielanej proti Hornej Dolnej veľký nárast. Nateraz ďalší stret seriály nečaká.

Jančo všetky epizódy druhej série Hornej Dolnej neodrežíruje. Chce venovať rodine, na jeho miesto zasadol režisér komédií Rafťáci či Snowboarďáci Karel Janák. „Už keď sme pripravovali druhú sériu Hornej Dolnej, vedeli sme, že nebudem môcť odrežírovať všetky časti. Máme malého chlapca a čoskoro sa nám narodí ďalšie dieťa. Moja rodina je na prvom mieste. Pripravoval som pre Karela Janáka všetky scenáre a tiež sa podieľam na postprodukcii, takže som projekt vlastne neopustil,“ povedal Jančo.

Čítať viac...
Nahor