Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tvorcovia Búrlivého vína o novej sérii: Začne očakávanou svadbou Pociskovej a Loja, karty zamieša dieťa!

Veľký priestor dostane postava Mareka Majeského, Pociskovú s Lojom zasiahne niečo veľké. Ustoja to tento raz?

Televízia Markíza už postupne začína uverejňovať novinky o pripravovanej 5. sérii Búrlivého vína. K slovu pustila samotných tvorcov seriálu na čele s hlavnou scenáristkou Katarínou Molákovou.

Tá sľubuje, že aj nová séria druhý rok najsledovanejšieho seriálu na Slovensku prinesie nové dramatické, komediálne aj romantické zápletky, ktoré sa zatiaľ v seriáli neobjavili. Piata séria prinesie po dlhšom čase stabilný vzťah Niny a Martina, ktorých v úvode série čaká svadba. Je otázne, či sa televízia nerozhodne svadbou rovno novú sériu odštartovať, čím by mohla výrazne zamiešať karty vo vyostrenom súboji so štartom Divokých koní. Molávoká pri tom avizuje, že Nina a Martin budú stáť pri sebe, aj keď ich čakajú neľahké chvíle.A na scénu sa dostane aj dieťa.

„Máme pripravenú krásnu linku, kde Nina a Martin budú stabilný pár, nebudú pochybovať o svojej láske, budú sa podporovať, no zasiahne do ich života niečo zvonka. Niečo, čo nedestabilizuje ten pár, ale prinesie obrovské emocionálne vypätie pre obidve postavy a bude to spojené aj s dieťaťom,“ tajomne poodhaľuje hlavná scenáristka seriálu.

Veľkú úlohu v novej sérii zohrá aj Vlado Kobielsky v úlohe podnikateľa Karola Kramera. Jeho postava nebude bojovať o moc či peniaze, ale o lásku, ktorú nemá ani zďaleka na dosah: „Táto postava bude zmietaná vášňami, nebude vôbec chcieť majetky, on všetko má. Bude chcieť niekoho, koho dosiahnuť nemôže a bude bojovať o lásku a city.“

Dramatické chvíle v seriáli zažila Kristína Turjanová ako Rita. Tvorcovia avizujú, že jej postava po dvoch veľkých sklamaniach začne lásku odmietať, no nedokáže sa citom k novému mužovi ubrániť. O komediálnu linku sa zas postará postava Vlada Černého, Žigmunda Buranovského, ktorá začne podnikať, s čím bude spojených množstvo peripetií.

Veľký priestor v novej 5. sérii dostane Marek Majeský. Moláková spoločne s ďalšími scenáristkami sa rozhodli využiť jeho herecký potenciál a rozohrať so Slávom Dolinským veľkú linku. „Teraz dostane linku, v ktorej zahviezdi, myslím si. Marek je skvelý herec a zaslúži si veľkú dramatickú linku, v ktorej sa z neho stane v podstate hrdina. A bude to, samozrejme, spojené s láskou, s obetou a veľkým sebazaprením, ale nakoniec nájde sám seba,“ dodáva Moláková. Majeského veľká dramatická linka sa začne rozohrávať v priebehu novej série, ktorá odštartuje v pondelok 5. januára o 20:30.

Čítať viac...
Nahor