Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Tvorcovia Búrlivého vína idú točiť seriál na Kolibu! Čo všetko prestupy do JOJ prinesú?

Vrcholom divokého diania v Markíze sa stal odchod kľúčových tvorcov najdôležitejšieho programu v Záhorskej, Búrlivého vína. Tí idú pre Joj točiť nový seriál. Noviniek však na Kolibe pripravujú oveľa viac.

Nekončiace prestupy z Markízy do Joj prinesú trhovej dvojke hneď niekoľko dôležitých tromfov pre nadchádzajúce obdobie. Televízia sa už od konca roka 2013 snaží výrazne zmeniť svoje nastavenie, prvým impulzom boli personálne zmeny v top manažmente na prelome novembra a decembra minulého roka, teraz Joj posilňuje aj vo výrobných zložkách a v radoch jej moderátorov. Ako sa doterajšie zmeny v Joj premietnu do jej vysielania?

Vilo Rozboril – bude pomáhať aj zabávať?
rozborilVilo Rozboril odišiel z Markízy krátko po tom, čo mu televízia zrušila Modré z neba a podľa prvých oficiálnych vyjadrení televízie sa mal na Joj objavil v úplne inej polohe. „Formát, ktorý si diváci budú môcť pozrieť v prime time už túto jar, bude diametrálne odlišný od charitatívnych projektov, ktorým sa moderátor venoval niekoľko posledných rokov. Je to príležitosť mediálnej stálice dokázať svoju všestrannosť a zároveň sa posunúť do novej roviny,povedala PR manažérka Jojky Lucia Kulihová. Dnes je už jasné, že by malo ísť o formát Test národa, ktorý Joj priniesla po prvý raz na slovenský trh v roku 2003. V roku 2006 event odvysielala spolu s Novou Markíza. Je dokonca možné, že by sa formát mohol na Joj objavovať pravidelne. S nasadením sa ráta túto jar.

Podľa špekulácií by mal Rozboril k tomu na jeseň opäť moderovať aj šou o plnení snov. Táto informácia sa však zatiaľ nepotvrdila. Krátko na to unikla informácia aj z Markízy, v ktorej vraj taktiež pripravujú náhradu za Modré z neba.

Bruchala, Ďurianová a bývalý tím Reflexu posilami publicistiky
durianova-bruchalaPo prestupe Pavla Bruchalu a redaktorov Reflexu na Kolibu sa generálny riaditeľ Joj otvorene rozhovoril o jeho plánoch s novým posilami. Pre najbližšie mesiace chce na obrazovke jeho televízie výrazne posilniť publicistiku, ktorá ostatné roky na Joj upadala do úzadia. „Začiatkom januára ešte nič nebolo dohodnuté, boli to debaty medzi rečou, či by o takýto tím bol záujem. Potom som nad tým uvažoval a povedal som si, prečo nie. Nebolo by na škodu pre nás priniesť nové posily, nový vietor, do oblasti, ktorú chceme posilniť a tou je, samozrejme, publicistika,“ povedal vo vyjadrení pre Joj.sk Borovský.

Publicistiku by mala Joj posilniť novým denným formátom. Po príchode Marianny Ďurianovej televízia potvrdila, že bude moderovať nový večerný formát, neprichádza tak do hlavných správ. Médiá už začali špekulovať, že by malo ísť o rovnakú reláciu, ako dostane Bruchala.

Nová ranná relácia s posilou z Telerána?
erika krestankovaAko sme vás na mediaboom.sk ako prví informovali, televízia si na Úrade priemyselného vlastníctva SR nechala zaregistrovať názov Dobré ráno, Slovensko. Tento krok by mal potvrdzovať informácie, že televízia pripravuje rannú reláciu, ktorou chce posilniť svoje ranné vysielanie.

Ďalším dôkazom, že nejde o fámu, môže byť aj príchod dnes už bývalej dlhoročnej moderátorky a dramaturgičky Telerána, Eriky Kresťankovej. Je dokonca možné, že novú rannú reláciu Joj spustí ešte na jar.

Nový seriál od tvorcov Búrlivého vína
pociskova loj burlive vinoAsi najšokujúcejší spomedzi aktuálnych presunov z Markízy na Kolibu je hromadný odchod tvorcov Búrlivého vína. Tí mali podať výpovede pre nespokojnosť s podmienkami, keď ich Markíza nechala vyrábať seriál takmer bez prestávky.

Aj keď Markíza ubezpečila, že Búrlivé víno ani po dovysielaní tretej série neskončí, odídenci začínajú pripravovať nový seriál pre Jojku, ktorý by sa mohol stať nepríjemnou konkurenciou či už pre Búrlivé víno alebo pre seriál Chlapi neplačú. V tomto prípade sa s nasadením ráta najskôr na jeseň tohto roka, pravdepodobnejší je budúci rok.

Foto: Markíza, Pluska.sk

Čítať viac...
Nahor