Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tvoja tvár znie povedome trhla nový rekord! Vtedy na západe mierne stúplo (víkendová sledovanosť)

V piatok sledovanosť zamiešal finálový zápas extraligy, v ktorom získala titul Nitra.

PIATOK: V piatok večer na seba veľkú pozornosť strhla Dvojka. Sila hokeja sa ukázala v dramatickom dueli finále extraligy medzi Nitrou a Banskou Bystricou, ktoré prinieslo rozuzlenie až v samostatných nájazdoch. Zápas, v ktorom Nitra vybojovala titul, postupne od 19:30 rástol s podielmi pod 11, 13, 14 a v záverečnej časti s predĺžením a nájazdami priemerne až cez 20 % (12 – 54). Medzi 20:30 a 23:00 sa duel hýbal v komerčnej cieľovke priemerne medzi 4 – 6 ratingami, vrcholil nad hranicou až 7 %.

Pokles zaznamenali všetky hlavné stanice. Čo ja viem na Jednotke zásadne spadlo zo siedmich ratingov nad 5 % pri podieli takmer 16 %, v 12+ šou tesne prekročila 19 %. Farma stratila najmä s Duelom, ktorý uhral podiel nad 29 %, predchádzajúca klasická časť šla pod 23 %. Joj vymenila za pochodu svoj Film týždňa, keď namiesto Šanghajských rytierov uviedla Avatara, nepomohla si, dostala sa len cez desiatku.

Plus zas zdvojila Profesionálov, šli cez 5 a 4 %, Vinári uhrali už len 2,5 %. Dve časti Monka na Doma šli pod 4 a 3 %, film Nežiadaj svoj posledný tanec dosiahol 4 %. Dajto odštartovalo maratón seriálu Prvých 100, výkony prinášame v samostatnom článku.

Podvečer sa postupne opäť láme situácie v neprospech Markízy. Búrlivé víno v piatok úplne prepadlo, keď atakovalo len 15 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja uspela s podielom nad 24 %. Televízne noviny sa dostali na 26 %, Noviny šli cez 21 %.

SOBOTA: V poradí tretie vydanie má za sebou šou Vtedy na západe. Joj po markantnom minulotýždňovom poklese dokázala rásť, a to napriek dlhšej minutáži a jednom brejku navyše. Novinku sledovalo 5 % divákov s podielom pod 15 %. Značne posilnila Markíza s lákavou premiérou Na vlastnú päsť, šla pod deväť ratingov s podielom cez 25 %. Reťazová reakcia na Plus sa dostala pod 6 %, rovnako aj Argentínske tango na Doma, Šanghajskí rytieri na Wau atakovali 2,5 %.

Smotánka naďalej kolíše, po minulotýždňovom výskoku dosiahla 22,5 %, Naši uhrali 15,5 %. Televízne noviny sa dostali cez 27 %, Noviny atakovali 23 %.

NEDEĽA: Už len predposledná nedeľa pred finále patrila šou Tvoja tvár znie povedome. Tá si s ôsmym kolom dokázala vybojovať ďalší rekord, keď ju malo sledovať až 16,6 % divákov pri rovnako rekordnom podieli 45 %. Šou zdolala novú hranicu aj v celkovom počte divákov, keď sa dostala až cez 800-tisíc. Celkovo ju v 12+ sledovalo 806-tisíc divákov.

Joj tentokrát filmom nedokázala konkurovať, ponúkla film z podobnej kategórie ako v prípade neúspešného RoboCopa. Premiéra Iron Man 3 dopadla o niečo lepšie, v podieli však atakovala len 14 % s ratingom o málo cez 5 %. Z menších staníc to svoje dokázala uhrať len Plus, Slečna zamilovaná prekročila 5 %. Mandolína kapitána Coreliho uhrala len 3 %, na Dajto klesol maratón Prvých 100. Viac v samostatnom článku. Kriminálka CSI New York na Wau sa hýbala medzi 1 – 1,5 %.

Podvečer si napriek repríze reprízy nepohoršila Horná Dolná, ktorá uhrala až 28 %. Nové bývanie na Joj šlo cez 16 %. Televízne noviny sa dostali cez 30 %, Noviny zas šli pod 26 %.

Čítať viac...
Nahor