Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tvoja tvár znie povedome napĺňa očakávania Markízy! Čo jej k úspechu pomohlo najviac?

Nová šou Markízy napĺňa ciele televízie, česká verzia zatiaľ ukázala, že rovnaké spracovanie rovnaký výsledok priniesť nemusí.

Jarná šou Tvoja tvár znie povedome Markíze skutočne vychádza. Program sa od štartu stal jedným z najsledovanejších na Slovensku, keď sa zaradil hneď za premiérové časti Hornej Dolnej. Doterajší rekord pritom prišiel v priebehu šou, keď na Veľkonočnú nedeľu predčila Tvoja tvár aj svoj výkon zo štartu s ratingom 16,3 %.

Vnútorné očakávania Markízy pred uvedením novinky boli jasné – mala byť sledovanejšia, než štvrtá federálna Superstar vysielaná minulú jeseň. A to sa zatiaľ bez problémov darí. Kým Superstar mala ratingový priemer 10,7 %, Tvoja tvár sa zatiaľ drží na vysokom priemere okolo 13,8 %.

Čo sa stará o najväčší úspech šou u nás, sa začína ukazovať po tom, čo svoju verziu pod názvom Tvoja tvár má známy hlas uviedla Nova. Naša aj česká verzia sú na pohľad identické. Stojí za nimi rovnaký režisér Pepe Majeský, týmto krokom si televízie s prácou na vlastných verziách pomohli. V prvej časti v Česku sa už dokonca stihli objaviť totožné vystúpenia ako na u nás. Rovnaké spracovanie a dramaturgia však nezaručili aj rovnaký výsledok. Viaceré názory Slovákov na prvú časť českej Tvojej tváre sú rozpačité, efekt ako u nás sa nedostavil.

Veľký rozdiel medzi verziami robí obsadenie, ktoré sa na Slovensku stará o úspech. Tvoja tvár je už vďaka porote – najmä Danovi Danglovi a Zuzane Fialovej, v celom svojom priebehu živá, Fialová k tomu nemálo prispieva k zábave počas dokrútiek. Tie sú u susedov fádne. Jakub Kohák je v Česku na stoličke Dangla odviazaný ako jediný porotca, Fialovej energia v tamojšej verzii chýba. V našej šou sa tiež našiel ako moderátor Martin „Pyco“ Rausch, Ondřej Sokol sa ešte len hľadá.

Markíze sa zároveň vydarilo zloženie súťažiacich. Vyskladala ich tak, aby aj slabšie elementy zapadli a, minimálne na obraze, vytvorili fungujúci kolektív. Markíza rovnako našla viaceré osobnosti, ktoré sa dokážu pre dokonalé stvárnenie speváckej predlohy značne obetovať a pre výsledok urobiť všetko. Šou tak stúpa na imidži a slovenský divák to oceňuje. Televízii rovnako vyšlo objavenie „novej“ tváre, keď si diváci obľúbili Viktora Vinceho, ktorého dovtedy mnohí nepoznali.

Výber osobností tak môže byť kľúčový aj pre ďalšiu sériu, s ktorou Markíza, podľa všetkého, dlho otáľať nebude. Samotný formát a podobné spracovanie jej stačiť nemusia.

Čítať viac...
Nahor