Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tvoja tvár, Talent, Extrémne premeny, Delukse: Vieme, kedy majú dôjsť do finále hlavné programy sezóny!

Jesenná sezóna sa ešte len prednedávnom začala, postupne už však poznáme plánované dátumy vyvrcholenia hlavných večerných programov.

Prvý mesiac jesene je za nami, pričom viaceré hlavné sezónne šou sa už pomaly dostávajú či čoskoro dostanú do svojej druhej polovice. Prvá várka vyvrcholenia nosných prime-time formátov nastane od začiatku novembra, ďalšia zas v úvode nasledovného mesiaca.

Ako prvá však už v októbri vyvrcholí cestovateľská šou Jednotky S úsmevom po Slovensku. Verejnoprávna televízia pripravila celkovo osem častí, pričom s nimi vyrukovala hneď skraja jesennej sezóny, a tak jej vystačia do druhej polovice tohto mesiaca.

Markíze začnú postupne do finále dochádzať jej viaceré hlavné programy následne od novembra. Najskôr sa s divákmi v utorok 5. novembra rozlúčia Sestričky, ktoré aj vo svojej druhej sérii ponúknu spolu 10 častí, následne ich v štruktúre vystrieda novinka Utajený šéf.

V rovnaký týždeň skončí púť na obraze aj ťažisková šou Markízy Tvoja tvár znie povedome. Tá takisto pre piatu sériu pripravila desať vydaní, minú sa jej v nedeľu 10. novembra. Po skončení celebritnej šou ráta televízia s filmami, s ktorými sa jej zatiaľ v sezóne nedarí. Poslednú sobotu prepadla s premiérou hlboko len nad 12 %.

Dátum finále poznáme aj v prípade stredajšej šou Extrémne premeny. Z tej, ako sme vás už informovali, ponúkne Markíza nakoniec viac epizód, ako pred dvomi rokmi, vďaka čomu jej vydrží najdlhšie z týchto sezónnych programov. Pre stredajšiu zmenu programu, kedy Markíza operatívne Extrémne premeny vynechala a zareagovala na úmrtie Karla Gotta zaradením dokumentu sesterskej Novy, jej šou o chudnutí vyvrcholí nakoniec až v stredu 27. novembra. Pôvodne už potvrdila plán uzavrieť ju o týždeň skôr. Ďalšie týždne sa vráti tradičná hudobná šou s Adelou Vinczeovou Chart Show.

Na Joj by z aktuálnych formátov mala najskôr vyvrcholiť kriminálka Za sklom, ktorá v tretej sérii ponúka spolu desať častí. Televízia by ju mala vysielať pravidelne, do finále by tak došla 3. decembra. Televízie ešte decembrové plány nezverejnili, čo seriál nahradí nie je známe.

Až do decembra televízii vydrží taktiež jej ťažisková šou sezóny Česko Slovensko má talent, ktorá tradične vyvrcholí živým finálovým prenosom. Ten by po sérii kastingov mal byť naplánovaný na sobotu 7. decembra. Joj už skôr potvrdila, že v druhej polovici sezóny počíta so spustením ďalšieho nosného formátu V siedmom nebi, ktorý by sa mal ale objaviť ešte v čase vysielania Talentu. Relácii by tak opäť patrili nedeľné večery.

Najdlhšie môže na Joj vydržať komediálny seriál Delukse, ktorý si už však televízia vyskúšala v dvojitom nastavení pri štarte seriálu. To jej prinieslo vyššie čísla ako v aktuálnom tandeme s talkshow Čau, Lujza, avšak v prípade vydržania v periodicite jednej časti do týždňa Delukse vyvrcholí 11. decembra.

Čítať viac...
Nahor