Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tvoja tvár opäť klesla, stále je však vysoko! Uspelo Medzi vlkmi, Markíze prepadla sobotná premiéra

Farma v piatok nezopakovala výskok spred týždňa, s prehľadom však vyhrala. V sobotu zabodovala Plus, v nedeľu na obed zas vysoko vystrelila diskusia O 5 minút 12.

PIATOK: Farma opäť potvrdila, že jej piatkový večer svedčí. Aj keď reality šou značne najmä s Duelom zaostala za výkonom z minulého piatka, stále sa udržala vysoko, keď ju malo sledovať 8,4 a pri Dueli 8,2 % divákov s podielmi 24,6 a 33,5 %. Šou sa tak vrátila k jej štandardným výkonom okolo a nad osmičkou. Zároveň ukázala, že má potenciál tento rating držať aj v neskoršom čase, čím by Markíze výrazne pomohla. Tá ju chystá presunúť do druhého slotu o 21:40 resp. 22:15 už od apríla. Viac v tomto článku.

Aj s druhým vydaním tretej série uspelo Čo ja viem, v komerčnej cieľovke malo ísť na 6,4 ratingu s podielom 18,8 %, v univerzálnej cieľovke sa mal podiel dostať až cez 21 %. Jednotka tak pokračuje v budovaní silných piatkov. Znovu bola dvojkou trhu, Vojak Joj mal zaostať s podielom pod päť ratingov s podielom cez 14 %.

Plus v piatok večer ukončila druhú sériu Vinárov, ktorí hlavnej Joj dopomohli minulé leto k úspechu. Podielovo sa dve časti hýbali nad 4 a 3 %. Drsný Shaft na Dajto sa dostal pod štvorku, film Láska je láska na Doma šiel pod 3 %. Kosti na Wau sa hýbali okolo 2 a 3 %.

Podvečer opäť uspela Moja mama varí lepšie ako tvoja, v podieli prekročila 22 %, Susedia prepadli s podielom pod 15 %. Televízny noviny podliezli 28 %, Noviny zas šli pod 26-tku.

SOBOTA: V prvý víkendový večer sa nedarilo ani jednej hlavnej komerčnej stanici. Markíze prepadla premiéra Amazing Spider-Man 2 s podielom len 18,4 %. Ani celebritná Moja mama varí lepšie ako tvoja nezabrala pri podieli pod 14 %. Joj však výrazne doplnila Plus, ktorá sa s filmom Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive dostala až na 10 podielov. Darilo sa aj Dajto s filmom Za mrežami a podielom 6,5 %, romantika Čas lásky a nádeje na Doma atakovala 4 %.

Podvečer povyskočila Smotánka pri podieli 26 %, reprízoví Naši šli cez 14-tku. Televízne noviny prekročili 29 %, Noviny sa zas dostali nad 26 %.

NEDEĽA: V nedeľu sa tretí týždeň po sebe dostala najvyššie šou Tvoja tvár znie povedome. Aj keď oproti štartu stratila necelé dva ratingy, stále je vysoko nadpriemerná, keď ju malo sledovať 11,9 % divákov s podielom 34,7 %. Tentokrát jej už dokázala konkurovať Joj, ktorej premiéra Medzi vlkmi mala uspieť pri ratingu 8,4 % a podieli 24,2 %. To svoje opäť uhrala Kolonáda, ktorú malo celkovo sledovať vyše 410-tisíc divákov pri podieli pod 18 %. V komerčnej cieľovke šiel share nad 10 %. Už je pritom definitívne známe, či úspech druhej série seriálu zlomil RTVS k ďalšiemu pokračovaniu.

Popri silných hlavných kanáloch klesali menšie stanice, Víťazstvo hriešnice na Doma uhralo menej než 4 %, Rande v Ríme na Plus tesne prekročilo 3 %, Demolátor na Dajto uhral rovnú trojku.

Obednú diskusiú O 5 minút 12, v ktorej sa stretli Marek Maďarič, Andrej Danko, Richard Sulík a Igor Matovič, malo sledovať takmer až 500-tisíc divákov pri podieli pod 36 % v 12+. Debata priniesla ďalšie krušné chvíle pre moderátora Martina Strižinca, ktorého po Robertovi Ficovi potrápil Maďarič.

Podvečer vyskočila Horná Dolná s podielom 28,5 %, polepšilo si už Nové bývanie s podielom 17,5 %. Aj túto nedeľu boli silné Televízne noviny, ratingovo len o minimum zaostali za Tvojou tvárou, v podieli šli pod 33 %. Noviny získali share 25 %.

Čítať viac...
Nahor