Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tvoja tvár náskok neudržala, Talent sa už na ňu dotiahol! Joj vyhrala víkend

Markíze nevyšiel víkend podľa predstáv.

Už od konca pracovného týždňa sa lídrovi nedarilo tak, ako si predstavoval. V piatok ho zradila taktika a netradičné nastavenie Milujem Slovensko, pre ktoré neuspelo Dobre vedieť!, v sobotu sa zas potopil vlastnou programovou zmenou a v nedeľu ho prekvapil pád celebritnej šou.

Tvoja tvár znie povedome totiž spoznala svoje nové minimum, keď mala podľa našich informácií dosiahnuť rating 10,5 % s podielom 32 %. Celkovo najväčšie ťaháky Markízy nemali svoj týždeň, keď v pondelok zas prekvapivo výrazne spadla premiérová Horná Dolná.

Tvoja tvár sa udržala na pozícii lídra, dotiahol sa však na ňu Talent. Ten dokázal o vyše rating oproti predošlým nedeliam rásť. Šou Česko Slovensko má talent sledovalo 10 % divákov, pričom podiel sa mal dostať na úroveň 26,4 %. Rating tak dorovnal výkony Talentu v stredy, kedy má voľnejšiu konkurenciu. V 12+ boli obe šou ešte vyrovnanejšie, obe celkovo sledovalo 520 resp. 516-tisíc divákov v prospech Tvojej tváre, ktorá však má výraznejšie väčšiu dĺžku, čo sťahuje jej priemerný rating nadol. V Česku šou naďalej valcuje, v komerčnej cieľovke 15 – 54 sa mala dostať na podiel okolo 47 %. Výkon potvrdil aj portál Mediaguru.cz.

Medzi menšími sa najprv Nezvestná dcéra na Doma dostala nad 5 %, Krištáľová lebka na Plus popri nej dosiahla 4 %. V priebehu večera stúpalo Dajto so Svetovým pohárom, po tretinách uhralo podiely okolo 4, 6 a 10 %. Kriminálka CSI New York na Wau s oboma časťami prekročila 2 %.

Podvečer sa oproti minulému týždňu dvihlo Nové bývanie, ktoré uhralo 18,5 %, Horná Dolná zas klesla s podielom 25,5 %. Po sobotnom výskoku správ Joj vyhrali tentokrát Televízne noviny, v podieli sa dostali na 30 %, Noviny šli pod 27 %.

Joj si po piatkovom prepadáku napravila cez víkend chuť, keď ho dokázala vďaka silnej sobote a menšej strate na Markízu v nedeľu vyhrať v prime-time. Zvíťazila o vyše dve percentá. Naďalej ostala Tvoja tvár znie povedome najsledovanejším programom nedele, sobotu vyhralo Najlepšie počasie pred Novinami.

Čítať viac...
Nahor