Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tváram ČSMT ide karta: Joj predstavila jesennú talkshow Schramekovej, vlastnú šou dostane aj Jandová!

Moderátorka aj porotkyňa predstavia na jeseň vlastné talkshow.

Formát talkshow nepatrí na Slovensku medzi žiadne istoty. Byť talkmajstrom sa už vo vlastnom programe pokúšali Andy Kraus, Andrej Bičan aj Adela Vinczeová, ktorá sa skôr, než v nablískanej talkshow, našla v divadelnom formáte. Roky na obrazovke svoju talkshow Neskoro večer udržal iba Peter Marcin, ktorý sa však pre svoje moderovanie programu, ktorý sa chce inšpirovať aj prvkami amerických late-night šou, stáva terčom vtipov.

O niečo modernejší formát chce teraz priniesť Joj, pričom príležitosť uspieť s náročným žánrom dostala opäť žena. Už v septembri plánuje televízia odštartovať novú talkshow Lujzy Garajovej Schramekovej Čau, Lujza!, ktorá prenesie divákov do súkromia známych partnerských dvojíc.

V novom formáte sa medzi prvými objavia Alexander Bárta s Henrietou Mičkovicovou, Ondrej Kovaľ a Zuzana Norisová či Ľubomír Višnovský s manželkou Katkou. Schrameková sa so svojimi hosťami bude baviť o manželskom aj rodičovskom živote, ktorý ukáže, že známe tváre riešia rovnaké témy, ako každý. „Myslím si, že to môže byť fajn vidieť pre diváka, že aj niekto iný zažíva úplne bežné veci – aj čo sa týka rodičovstva alebo partnerského života, je úplne jedno či sú to herci alebo športovci, kuchárka a šofér, tie veci sú viac-menej veľmi podobné,“ povedala Schrameková.

Novinka, s ktorej nápadom prišla pred dvomi rokmi Schrameková, vráti na obrazovky aj prvky z legendárneho Bonzáčika

Súčasťou relácie budú navyše aj deti párov, vďaka čomu sa sčasti oživí niekdajší legendárny koncept relácie Bonzáčik. Televízia totiž bez prítomnosti rodičov nahrala s ich deťmi viaceré dokrútky, v ktorých na svojich rodičov nabonzovali nejednu vec zo súkromia.

Čau, Lujza! je pôvodným konceptom samotnej moderátorky. Šou mohla pôvodne skončiť ako klubový program, nakoniec sa však s ním aj vďaka účasti Jána Gorduliča, dostala Schrameková do televízie. Nakoľko ide o talkshow, chýbať nebude ani živá hudba, o ktorú sa majú postarať Maca a Kapela roka.

Schrameková tak bude na jeseň moderátorkou hneď dvoch programov, keď aj v tomto ročníku ostáva tvárou ťažiskovej šou Joj, Česko Slovensko má talent. Veľmi podobný príbeh zažíva aktuálne aj druhý minuloročný nováčik v talentovej šou, porotkyňa Marta Jandová, ktorá taktiež v Talente pokračuje druhou sériou. Aj ona zároveň dostane túto jeseň vlastný formát, a rovnako tak talkshow, ktorá sa dostane aj na slovenské obrazovky.

Vlastnú talkshow dostane aj Marta Jandová

V tomto prípade si realizáciu zobrala na starosť Prima. I v tomto prípade bude meno hlavnej protagonistky priamo v názve talkshow, ktorá ponesie priamočiary názov Marta. Rovnako Jandová privíta vo svojom programe každý týždeň dvoch hostí, vyhľadávať však bude rôzne osobnosti, s ktorou ju spája rovnaká profesia, záľuby či dlhoročné priateľstvo.

„Pre každého hosťa si Marta pripraví úlohu alebo výzvu, ktorú sa hosť pokúsi splniť. Vždy je to niečo, čo hosť chcel skúsiť, prípadne si overíme, či to, čo tvrdí, je pravda. Niekedy to môže byť tiež splnené prianie prvého hosťa a vďaka Marte sa zoznámi s osobnosťou, ktorú chcel spoznať,“ uvádza viac ku konceptu talkshow Prima. Tá bude novinku s Martou Jandovou vysielať aj na slovenskej stanici Prima Plus.

Čítať viac...
Nahor