Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

TV BRATISLAVA vysiela už aj v DVB-T

Pred niekoľkými dňami bol uvedený do prevádzky nový lokálny DVB-T vysielač.  Vysiela na 26. kanáli (514 MHz) s výkonom 3,5 kW vo vertikálnej polarizácii.

Držiteľom prevádzkového povolenia na frekvenciu je spoločnosť Viva Studio, s.r.o. (Viva Studio je zakladateľom TV Bratislava a vlastní jej 100 % podiel.) O miestny multiplex spoločnosť požiadala kvôli vysielaniu stanice TV BRATISLAVA.

„O povolenie sme požiadali v októbri 2010. Koordinovanie medzinárodných frekvencií je časovo náročný proces, ale oplatilo sa čakať,“ povedal Ing. Silvester Ernek, konateľ Viva Studio, s.r.o.

Zákon umožňuje prideľovať miestne multiplexy práve z dôvodu umožniť vysielanie regionálnym a lokálnym TV. „Regionálna TV totiž v malom rozsahu supluje verejnoprávnu TV a väčšina vyspelých krajín sa voči regionálnym TV správa ochranársky. Regionálne TV napomáhajú demokracii, pretože ovládnuť všetky naraz je nemožné,“ píše bratislavská televízia.

V miestnom multiplexe, 26. kanál Bratislava vysiela:

1.) TV BRATISLAVA, regionálna TV pre Bratislavu a okolie, ktorá nepretržite vysiela už od roku 2007, denne vyrába cca 2 hod premiérového vysielania a je v súčasnosti najväčšou regionálnou TV.
2.) TV9
3.) Slovak Sport
4.) Betx

Čítať viac...
Nahor