Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ťuki TV už vysiela! Televízia spustila ostrý web, nasadila promo kampaň

Novú detskú stanicu Joj a Telekomu televízia promuje vo vysielaní, spoločnosti stihli avizovaný dátum štartu. Aj bez licencie.

Druhý detský kanal Joj Group, Ťuki TV, ktorý má vo svojej ponuke exkluzívne v rámci svojich služieb iba Telekom, už začal v pondelok vysielať. Stanica tak stihla očakávaný dátum štartu 1. júna. Ťuki TV spustila vysielanie napriek tomu, že na pridelenie licencie slovenskou Radou pre vysielanie a retransmisiu stále čaká. Telekom však môže označiť stanicu ako testovanú či ako promo vysielanie.

Joj na Deň detí stihla odštartovať aj televíznu kampaň k Ťuki TV. V pondelok a rovnako aj dnes nasadila do vysielania sériu upútaviek, ktoré divákom predstavujú program novej detskej stanice. Tá bude vysielať od 6:00 do 22:00, v ostatnom čase bude na obraze prostredníctvom animácie spať maskot stanice, kohútik Ťuki. Denné pásmo stanice bude rozdelené do niekoľkých blokov. Ťuki ponúkne aj vlastné večerníčkové pásmo, keď televízia špeciálne promuje Ťukiho rozprávkový večer od 19-tej hodiny. Pásmo s rovnakým názvom začína už o 17-tej.

Výrazný priestor v promo kampani dáva televízia, logicky, vlastnej tvorbe. Čítanie rozprávok známymi osobnosťami a hercami pod názvom Z rozprávky do rozprávky bude stanica ponúkať každý večer pred ôsmou hodinou, detská hudobno-náučná relácia Neposlušník s Mirom Jarošom pobeží pravidelne v nedele o 8:00.

Ťuki TV začiatok vysielania potvrdzuje aj spustením prevádzky ostrého webu. Na ňom už poskytuje komplexné informácie a podrobný program.

Z rozprávky do rozprávky

Ťukiho rozprávkový večer od 19:00 (večerníčkové pásmo)

Neposlušník

Popoludnie s Ťukim

Ťukiho rozprávkový večer od 17:00

„Deti nás dospelých často v mnohom inšpirujú. Tým, aké sú úprimné, zvedavé, nebojácne, či ako vedia bezpodmienečne a bezhranične ľúbiť. Nás v JOJke a Telekome inšpirovali k tomu, aby sme im vytvorili televíziu, ktorá ich nielen zabaví, ale tiež vychová a formou hry mnohé naučí – najmä to, ako rozprávať spisovne po slovensky. Zároveň chceme prostredníctvom Ťuki TV odovzdať deťom to najlepšie z nášho detstva a možno aj to, čo sme my mať nemohli,“ povedal Marcel Grega, generálny riaditeľ JOJ Group.

Nová detská stanica Ťuki TV bude dostupná exkluzívne v ponuke Slovak Telekomu. Zákazníci budú môcť sledovať Ťuki TV na Magio TV šírenej cez pevnú sieť operátora alebo v satelitnej televízii Magio Sat. Pri variantoch TV L a XL na IPTV i satelite bude Ťuki TV štandardnou súčasťou programového rastra. Pri variante M majú zákazníci Ťuki TV v portfóliu do konca augusta zdarma.

Diváci budú môcť sledovať vysielanie Ťuki TV aj na prenosných zariadeniach: tabletoch či smartfónoch vďaka službe Magio Go. „Magio TV sa na slovenskom trhu postupne etabluje ako kvalitná digitálna TV, ktorá nemá iba špičkové funkcie, ale chce ponúknuť viac. Našou stratégiou je nielen investovať do najlepšej siete, ale prinášať aj ďalšie benefity – a v prípade digitálnej TV je to postupne získavanie exkluzívneho obsahu, ktorý cez siete a naše služby vysielame. Po zaradení športových kanálov a vysielaní zápasov z Premier League i UEFA Ligy majstrov pristupujeme k ďalšiemu kľúčovému segmentu na trhu a radi by sme oslovili detského diváka i jeho rodičov. Ťuki TV je vyústením našej snahy priniesť zaujímavý prístupný obsah v slovenčine, ponúknuť najlepší program, pridať aj špeciálne formáty a vzdelávať naše deti,“ uviedol Dušan Švalek, výkonný riaditeľ pre mass market spoločnosti Slovak Telekom.

Čítať viac...
Nahor