Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Troška chce skoncovať s reklamami vo svojich najväčších klasikách! Príde o výnimku aj Markíza?

Tri najúspešnejšie predrevolučné Troškove filmy by sa už s reklamami objaviť nemali.

Zdeněk Troška chce bez výnimky pristupovať k naplneniu licencie pri trojici jeho najznámejších filmov nakrútených pred revolúciou. Ide o prvé dva diely trilógie Slunce, seno a o rozprávku O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

Troškovi prekáža, koľko reklám sa v priebehu filmov objavuje a pri jeho predrevolučných tituloch s nimi chce skoncovať. Informoval portál Super.cz. Podmienka neprerušovať spomínané filmy reklamou je prítomná v licenčných zmluvách dlhšie, režisér však udeľoval spriazneným televíziám výnimku. V minulosti ju dostala aj Markíza, ktorá dlhodobo vysielala všetky tri diely trilógie, pričom do všetkých vkladala aj reklamné brejky. Podmienka sa netýka tretieho pokračovania Slunce, seno, erotika, ktorý bol nakrútený v roku 1991, či komediálnej série Kameňák.

Posledne Markíza uvádzala aj spomínanú rozprávku O princezně Jasněnce a létajícím ševci, ktorú vysielala aj s brejkami. Prima naproti nej v rovnakom období rozprávku neprerušovala, podľa Trošku o výnimku ani nežiadala.

Aktuálne už Troška avizuje, že výnimku v budúcnosti televízie nedostanú. Na našom trhu by o ňu mala v prvom rade záujem aktuálne Joj, ktorej sa podarilo pre budúci rok získať po spustení žrebu českých filmov práve prvé dva diely Slunce, seno, jahody a Slunce, seno a pár facek. Podmienka neprerušovať filmy reklamou je prítomná aj pri iných klasikách ako Princezná so zlatou hviezdou na čele, Byl jednou jeden král či Pyšná princezná.

Čítať viac...
Nahor