Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jeden deň, štyri vyhadzovy!? Nové vedenie Joj už úraduje, skončili hneď dvaja riaditelia! (aktualizované)

Svoj prvý týždeň vo funkcii začína Marcel Grega personálnymi zmenami. A to na najvyšších pozíciách.

„Výrazné personálne zmeny neočakávam,“ povedal v prvom rozhovore po nastúpení do funkcie generálny riaditeľ Joj Group Marcel Grega. Zdá sa však, že opak bude pravdou. Televízia Joj už oficiálne potvrdila, že v pondelok, 24. 2. 2014, sa rozlúčila hneď so štyrmi zamestnancami z vrcholových pozícií. Potvrdili sa tak neoficiálne informácie, Joj sa rozhodla ukončiť spoluprácu s dvomi úsekovými riaditeľmi a jedným členom vrcholového manažmentu a oznámila aj odchod personálnej manažérky.

Expresne vo funkcii riaditeľa Úseku korporátnej a marketingovej komunikácie a analýz JOJ Group končí dlhoročný zamestnanec Joj Ivan Huljak. Ten do novej funkcie nastúpil iba 12. februára tohto roka. Huljak pracoval v televízii JOJ od roku 2006. Pôsobil na pozíciách dramaturg, šéf dramaturg a riaditeľ vlastnej tvorby. Autorsky sa podieľal na ako Mafstory, Profesionáli, Hoď svišťom, Cestovka, Aféry, Panelák, Súdna sieň, Nevinní a ďalšie. Bol kreatívnym producentom prvého ročníka šou Česko Slovensko má talent, ako producent spolupracoval aj na projektoch Farmár hľadá ženu 2, či Hotel Paradise.

Druhú zmenu urobilo vedenie Joj na Úseku nových médií. Pozíciu riaditeľa zastával od novembra 2013 Vladimír Mužík, ktorý pred tým pôsobil ako šéfredaktor v Novom Čase či šéf spravodajstva v českej televízii Nova. Vo funkcii Mužík vystriedal dlhoročného riaditeľa webu Joj Ondreja Jurovčáka.

V televízii končí aj ďalší člen manažmantu. Televízia ukončila spoluprácu aj s Janou Hegedüsovou, ktorá od 1. júla 2013 pracovala v Joj ako manažérka na programovom úseku. Pred časom prestúpila na pozíciu zástupkyne generálneho riaditeľa. Skončila taktiež personálna manažérka Zuzana Kuchtová.

K odchodom sa oficiálne vyjadril aj generálny riaditeľ Joj Group Marcel Grega. Jeho vyjadrenie neprekvapilo. „Kolegom ďakujem za to, čo pre televíziu počas svojho pôsobenia urobili. Každému z nich želám úspech v ďalšej profesionálnej kariére,“ povedal Grega.

Čítať viac...
Nahor