Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Triumf Petra Sagana na Tour de France vrcholom nedele! Komerčné stanice sa bez futbalu večer nadýchli

Nedeľa bez futbalu priniesla nárast komerčných staníc v prime-time, RTVS i tak so sledovanou športovou udalosťou dňa.

Športová RTVS bodovala aj v nedeľu počas futbalovej prestávky. Na Dvojke vysielaná druhá etapa Tour de France priniesla veľkú radosť slovenským fanúšikom, keď ju dokázal ovládnuť Peter Sagan. Prenos z cyklistických pretekov postupne s blížiacim sa vrcholom rástol do vysokých nadpriemerov priemerne dosiahol podiel pod 21 % v komerčnej cieľovke a takmer 22 % v univerzálnej. S finišom pretekov by Dvojka predbehla všetky hlavné večerné programy, zároveň bola v priebehu celého prenosu lídrom trhu.

Komerčné stanice sa večer bez konkurencie futbalu nadýchli. Markíza s filmom Pomstiteľ dosiahla podiel nad 20 %, Joj s premiérou Power Rangers: Strážcovia vesmíru uhrala vyše 18 %. Bláznivá, hlúpa láska na Doma šla pod 6 %, len o minimum menej uhral Kameňák 4 na Dajto. Čo s láskou? na Plus uhralo 5,5 %, Wau s kriminálkami získala podiely nad 2 a dvakrát pod 2 %.

Film Život je raz taký na Markíze šiel podvečer na 15,5 %, Nové bývanie bolo vo svojom čase lídrom s 18,5 %. Televízne noviny šli pod 27 %, Noviny s o málo vyšším ratingom podielovo uhrali 26 %. Celkovo ich videlo cez 480-tisíc divákov, kým Televízne noviny vyše 410-tisíc. Najsledovanejším programom dňa sa v komerčnej cieľovke stalo Počasie Markízy, v tej univerzálnej zas vyhralo Najlepšie počasie.

Čítať viac...
Nahor