Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tri prenosy, tri problémy: The Voice musel uhnúť hokeju, finále šou odštartovalo neskôr! Markíze už rástlo

Rozhodnutie presunúť finálové kolá The Voice na soboty prinieslo aj v posledný týždeň televíziám problémy, tvorcovia už museli hokeju uhnúť. Miesto finále vysielali náhradný program.

V sobotu tretíkrát a naposledy z troch finálových živých kôl doplatili Markíza s Novou na rozhodnutie nasadiť priame prenosy The Voice Česko Slovensko na soboty. Dvakrát sa šou prekrývala so zápasmi Slovenska, čím padla na najhoršie výkony veľkých šou v histórii slovenského peoplemetrového merania s podielmi do 6 %, dvakrát sa The Voice dostal do konkurencie zápasov Česka, pričom aj Nova zaznamenala negatívne rekordy, najnižšie s podielom cez 9 %.

Šťastie televíziám tak televíziám neprialo ani v sobotu, kedy sa odohrali semifinálové hokejové zápasy, pričom duel Česka vyšiel práve na večerný čas. Neúspešný zápas Česka o postup do finále proti Kanade začínal po 19. hodine a končil po 21:30, na čo najmä Nova musela reagovať. Pred finále The Voice Česko Slovensko tak televízie vsunuli narýchlo vyrobený hrubý zostrih cesty štvorice finalistov až do finále, trval viac ako pol hodinu. Samotné finále začalo až o 21. hodine.

Televízie pritom úvodný zostrih oddelili od priameho prenosu a tak programy merali samostatne. Kým zostrih cesty do finále na oboch staniciach tvrdo prepadol, finálový prenos The Voice Česko Slovensko už ustál večer. Finále sa malo dostať podľa sociálnych sietí o málo nad úroveň 5 %, podiel sa mal dostať nad 18 %. Na Markíze tak síce mala ísť šou ratingovo ešte nižšie ako s najslabšími tohtoročnými epizódami mimo konkurencie hokeja, kedy podliezla šesť percent, finále však vrcholilo až blízko polnoci. V Česku šiel The Voice v komerčnej cieľovke pod 17 %.

Čítať viac...
Nahor