Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Trhlina s Extrémnymi premenami výstrel neudržali, Sestričky s Farmou na rekorde! Najvyššie z dní Horná Dolná

Markíze štvrtý týždeň sezóny vychádza dosiaľ najlepšie z celého septembra, dvihli sa jej aj Oteckovia.

Po pondelňajšom výskoku Susedov sa Markíze podarilo najlepší výkon sezóny zahrať tento týždeň aj so Sestričkami. Tie sa v utorok v komerčnej cieľovke dostali na rating 8,9 %, čo im vynieslo aj posilnený podiel na trhu 24,9 %. Joj v rovnaký večer odvysielala posledný diel dvojdielneho filmu Trhlina, ktorý jej čísla z prvého večera neudržal. Klesol jej o necelé dva ratingy a televízii priniesol výkon na aktuálnej úrovni Inkognita, podielovo uhral 20,5 %. Sestričky si vybralo v utorok spoločne 440-tisíc divákov, Trhlina ich mala 346-tisíc.

V stredu zas výstrel z minulého týždňa nenapodobnili Extrémne premeny. Tie sa minulú stredu vyšvihli rovno na čelo všetkých hlavných programov Markízy, teraz sa s poklesom o necelý rating v komerčnej cieľovke vrátili na predošlú úroveň ratingom 8,2 %. Markíza však bola spokojná, podielovo šla na 26 %. Joj o niečo stúplo Delukse, ktoré uhralo podiel 19,4 %, celkovo si seriál pozrelo 358-tisíc divákov, Extrémne premeny boli o niečo vpredu s 366-tisíc divákmi.

Kde zas ale opäť Markíza v rámci tohto týždňa porástla bola štvrtková Horná Dolná. Tá si opäť vyskočila k ratingovej deviatke, v komerčnej cieľovke získala rating 9,1 % s podielom 25,6 %. Joj s Inkognitom získala podiel 18,7 %, celkovo prilákala viac divákov – spolu ich zábavnú reláciu sledovalo 433-tisíc, Hornú Dolnú si pozrelo 378-tisíc divákov.

Markíze týždeň vychádza aj s Farmou, ktorá si v tieto dni značne polepšila. Od utorka do štvrtka postupne o málo zlepšovala hodnotu najvyššie podielu série, vo štvrtok dosiahla nový rekord 27,5 %, predošlé dni bola v komerčnej cieľovke tesne pod touto hranicou. Posilnili aj Oteckovia, ktorí od doterajších priemerov okolo 33 % rastú v tieto dni na 35 – 36 %.

Najviac divákov v ostatné dni sledovalo utorňajšie Počasie Markízy, ktoré si našlo 585-tisíc divákov, nasledujú ich stredajšie Noviny Joj, ktoré sledovalo 570-tisíc divákov. Mimo spravodajstiev sa v ostatné tri dni najvyššie dostali Sestričky a Inkognito.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/TNS, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram

Čítať viac...
Nahor