Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Trhlina prekonala aj hity Čiara a Všetko alebo nič: Trhla nový divácky rekord! (tabuľka návštevnosti, reakcie)

Pozrite si rebríček najúspešnejších filmov počas ich úvodného víkendu v kinách.

Mysteriózny projekt televízie Joj a D.N.A. Production má za sebou svoj otvárací víkend. Ten dopadol pre všetkých tvorcov mimoriadne nad očakávania, keď vyvolal tak veľkú zvedavosť, až sa počas prvých štyroch dní premietania stal vôbec najúspešnejším v histórii slovenského filmu od roku 1993.

Trhlina zaznamenala vôbec najsilnejší prvý premietací víkend, keď si ju prišlo pozrieť až 83 266 divákov, čím o takmer 15-tisíc divákov prekonala aj doterajšieho rekordmana, snímku z roku 2017 Čiara. Aj za tou pritom stojí režisér Peter Bebjak, rovnako ako za Trhlinou. Práve Čiara sa stala jeho doteraz vôbec najúspešnejším počinom.

Spoločne aj s predpremiérami, ktoré sa konali v stredu pred oficiálnou štvrtkovou celoslovenskou premiérou filmu, si Trhlinu v úvodný víkend pozrelo až 87-tisíc divákov. Dokázala sa navyše prebojovať aj do TOP 5 najúspešnejších premiér vrátane zahraničných filmov, keď ju s otváracím víkendom predbehli len Mimoni, Päťdesiat odtieňov sivej, Päťdesiat odtieňov slobody a Avengers: Nekonečná vojna.

Tabuľka návštevnosti vybraných slovenských titulov počas prvého víkendu v kinách (počet divákov v prvý premietací víkend)
Trhlina – 83 266
Čiara – 69 242
Únos – 67 369
Všetko alebo nič – 64 931
Cuky Luky – 53 144
38 (Pavol Demitra) – 49 314
Rytmus sídliskový sen – 43 189
Červený kapitán – 36 328
Báthory – 35 925
Jánošík – 31 107
Pokoj v duši – 20 464
Lóve – 17 575
Učiteľka – 15 500
Láska na vlásku – 14 313
Kandidát – 12 900
Sedem zhavranelých bratov – 10 648

Reakcie po premiére Trhliny

Jozef Karika – autor knižnej predlohy

Peter Bebjak – režisér
„Takýto úspech nás, samozrejme, teší. Pre filmára je dôležité, aby sa jeho film dostal k divákom a ak ich navyše zaujme, majú o čom premýšľať a čo odporúčať, môžeme byť len spokojní.“

D.N.A. Production – produkčná spoločnosť, autori

Rasťo Šesták – producent D.N.A. Production
„Rád by som sa poďakoval všetkým divákom, ktorí prišli do kín na celom Slovensku – veľmi si to vážime, bez vás by tento úspech nebol možný. Ďakujem Jozefovi Karikovi, že s nami do tohto projektu išiel, tvorcom a hercom, že na plátno priniesli príbeh, ktorý vyvoláva zimomriavky a televízii JOJ, že má odvahu púšťať sa aj do projektov, ktoré sú iné ako to, čo bežne vidíme na obrazovkách.“

Marcel Grega – generálny riaditeľ Joj

Čítať viac...
Nahor