Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Britain´s Got Talent

Tretie kolo britského Talentu ovládla očakávaná psia hypnóza! Došlo aj na Simona (Divadlo 3)

V Británii sa po tretí raz uviedli divadelné kolá deviateho ročníka Britain´s Got Talent, sumár v spolupráci s webom Panáček v reality šou nesmie chýbať.

Divadlo 1: Britský Talent odštartoval svoju deviatu sezónu! Takéto boli prvé vystúpenia
Divadlo 2: Druhé kolo britského Talentu ovládli deti! A prišiel aj nejeden kúzelník

Postupujúci z 3. divadelného kola

Lisa Sampson
Lisa bola po sérii nepostupujúcich prvá, ktorá si vyslúžila postup. Trochu afektovaná 35-ročná inštruktorka fitness sa prišla ukázať s obručami. Aj keď nešlo o žiadne prevratné vystúpenie, Lise to ide s obručami parádne. Na efekt dobré, ale na dlhšiu cestu súťažou, pravdepodobne, nie.

Paul Manners
Paul sa od pohľadu zdal ako ten, kto asi nepostúpi. Predstavil sa ako muž mnohých profesií, ktoré sa týkajú spevu. Je to DJ, moderátor, skladateľ, ovláda mixovanie hudby, no proste šoumen. Ale zlata v hrdle príliš nemá, zaujal však textom piesne, ktorý rozhýbal celé divadlo a porotu. Simon si jeho talentom nebol od začiatku istý a tak Paul prešiel len s tromi hlasmi a s prísľubom, že jeho song bude produkovať porotca David Walliams.

Isaac Waddington
Po spŕške ďalších neúspešných spevákov prišiel 15-ročný sympatický mladík, od ktorého bolo už z rozprávania ihneď počuť, že to bude dobre zafarbený hlas, ktorý divákov a porotu oslní. Akonáhle Isaac začal spievať, bolo to potvrdené. Medzi mužskými spevákmi sa radí medzi tých lepších a keď si v ďalšom zvolí opäť dobrú pesničku, tak môže mieriť ďaleko.

IMD Legion
Tanečných skupín sa tento rok ešte veľa neukázalo. Aktuálne prichádza IMD Legion, ktorá môže pripomínať vlnu Diversity, víťazov tretej série, ktorí inšpirovali mnohých mladých ľudí. Skupina má ešte vo svojom strede Lauren, ktorá sa už v súťaži predstavila v tanečnej dvojici minulý rok. Vystúpenie nepatrilo medzi top v histórii britského Talentu, no IMD Legion stále majú šancu latku dvihnúť vyššie.

Krystyna Lennon a HypnoDog
O tomto vystúpení sa už písalo dávno pred začiatkom súťaže. Produkcia jej vystúpenie značne tlačila, pretože pes hypnotizér mal uhranúť samotného Simona. Napriek tomu, že si Krystyna vybrala dobrovoľníkov a moderátorov, ťažko sa verí tomu, že hypnóza nebola zinscenovaná. Ak áno, tak to tvorcovia dotiahli do dokonalosti, keď po prebudení z hypnózy nebol nikto schopný napočítať správne do desať a neustále vynechávali číslovku osem. Simon tomu tiež neveril a tak to šiel skúsiť sám. Pes na neho hľadel, ako mohol, ale so Simonom sa nič nestalo. David to potom vtipne okomentoval, že Simon svojím pohľadom skôr uhranul psa. Simon sa tak vrátil na miesto v domnení, že mu nič nie je. Ale po chvíli sa začal správať zvláštne. Všetkých vychvaľoval, Krystynu poslal do ďalšieho kola a začal byť unavený. Žeby dokonalá inscenácia?

Mister Sister
Ku koncu trochu variety zábavy. Vystúpenie Mister Sister pobavilo hlavne Amandu a kto vie, možno práve toto bude taká tá klasická výplň jednej live šou, ktorá bude slúžiť len ako zábavný prvok.

Revelation Avenue
Ako posledné číslo večera sa predstavil chór, ktorý nemal veľmi jednoduchú pozíciu, pretože šiel po jednom neúspešnom rýdzo dámskom chóre. Nervozita bola patrná, no chór sa ničoho nebál. Od začiatku to napálil vo veľkom štýle, pričom si do parády vzal hit Roar od Katy Perry a prerobil ho do svojho gospelovejšieho štýlu. Zo skupiny spevákov a speváčok bol cítiť výrazný závan amerického štýlu a rovnako veľkého zápalu pre vec. Chór má v radoch niekoľko silných jednotlivcov, ktorí spolu geniálne ladia a celkovo vytvorili jedno z najlepších čísel tohtoročnej série. Amanda bola dokonca taká nadšená, že neváhala stlačiť svoj Golden Buzzer a poslala ich zaslúžene rovno do semifinále.

 

Nepostupujúci z 3. divadelného kola

Erik Kovac
V treťom kole sa spropagovalo aj Slovensko. Aj keď nie veľmi pozitívne. Stalo sa tak vďaka Erikovi Kováčovi, ktorý pracuje v Shefielde a prešiel veľkým sitom súťažiacich až na veľké divadelné pódium talentovej šou. Erik však viac ako talentom zaujal svojou nechápavosťou a kvílivým spevom. Nechápavosť Slováka spôsobená, pravdepodobne, rečovou bariérou, sa prejavila pri rozhovore so Simonom. Erik porote prezradil, že v Shefielde pracuje v supermarkete, pričom porotcovský kat sa dožadoval názvu obchodného reťazca. Erik však namiesto toho opisoval, čo všetko sa v takom supermarkete dá kúpiť a svojej taktiky s odpoveďou sa nevzdal ani po tom, čo Simon niekoľkokrát upresnil otázku. Erik si svoj imidž nevylepšil ani vystúpením, keď sa v zmysle potápajúceho Titanicu prispôsobil svojím spevom téme a nôtil, ako inak, do tónov ústrednej piesne filmu – My Heart Will Go On. Toto vystúpenie však prinieslo aspoň ďalší vtipný moment, keď sa porotca David Walliams zhostil spoločne so Simonom rekonštrukcie slávnej filmovej pózy. A, bohužiaľ, Erik sa, prekvapivo, postupu nedočkal.

The Affinity Show Choir
Krásne oblečení, no zvláštne zladení…

Feng Xue
Simon sa zabavil asi ako nikdy.

Vince Venus
Bzučiak prišiel expresnou rýchlosťou.

Matthew Hunt
Šialený brat sestry v akcii.

 

Čítať viac...
Nahor