Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tretia séria kriminálky Za sklom bude posledná! Joj potvrdila finálne časti seriálu, vražda novinára dominuje aj promu

Kriminálka prežila pri druhej sérii malú klinickú smrť, napriek očakávaniam jej uzavretia televízia pripravila ešte jednu sériu.

Imidžová kriminálka Joj, ktorá patrí medzi jej najpozitívnejšie hodnotené projekty, sa blíži do svojho konca. Ten sa síce očakával už po neúspešnom štarte druhej série a jej odkladanom opätovnom nasadení, nakoniec však seriál dokázal prejsť dostatočnou resuscitáciou na to, aby Joj v nákladnom projekte pokračovala.

Ako je už známe, pre novú tretiu sériu Za sklom pripravila viac častí než v minulosti, keď ich odvysiela celkovo desať, pričom televízia už teraz oznamuje, že budú posledné. To, že bude tretia séria finálnou, potvrdil na sociálnej sieti riaditeľ Joj, Marcel Grega. Unikátna kriminálka Za sklom ide do finále. Oceňovaný seriál inšpirovaný reálnym príbehom dvojice policajtov, prepojením biznisu na politiku a skutočnými celospoločenskými udalosťami prichádza so svojimi záverečnými desiatimi časťami, ktoré prinesú najviac akcie a zvratov zo všetkých sérií,“ uviedol.

Grega už v lete pre časopis Stratégie ozrejmil, prečo televízia v Za sklom pokračovala. Uviedol, že dnes sa už televízia na projekty nepozerá iba pohľadom sledovanosti, čo jej umožňuje realizovať aj náročnejšie či žánrové projekty. „Dôležitý je, samozrejme, pomer cena – výkon, ďalej je to divácky ohlas. Napríklad pri Ministroch bol rating seriálu jemne nadpriemerný v čase jeho vysielania, ale divácky ohlas bol vysoký. Keď to skombinujeme so sledovanosťou v online alebo v internetovom archíve, tak nám dáva zmysel pokračovať v takýchto projektoch. Rovnako dbáme na to, aby tvorcovia vytvárali niečo, za čo by sa nemali hanbiť. Keby sme mali najsledovanejší seriál, ktorý by nám kazil imidž alebo spochybňoval naše hodnoty, neboli by sme spokojní. Aj napríklad Za sklom nedodáva rekordné ratingy, ale je to imidžovo výborný seriál, vďaka ktorému máme medzinárodný kredit a sme pyšní na to, že práve takéto seriály vyrábame. Myslím si, že na to, aká sme malá krajina, majú v rámci Európy naše seriály nadštandardnú kvalitu,“ povedal pre Stratégie.

Televízia uzavretie kriminálky oznamuje už aj prostredníctvom hlavného proma k tretej sérii. Aj v nových častiach sa bude seriál venovať spoločenským kauzám, pričom ústrednou témou bude vražda novinára, ktorá má spustiť lavínu udalostí. Televízia s tragickou udalosťou pracuje na priamo, dokonca sa v seriáli objavia zámery z redakcie priamo s logom portálu Aktuality.sk, pre ktorý zavraždený Ján Kuciak pracoval. V seriáli opäť nebudú chýbať postavy pripomínajúce mnohé vplyvné osoby, okolo ktorých sa aj známe kauzy hýbu.

Upútavka na tretiu sériu Za sklom

Čítať viac...
Nahor