Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Trápenie Markízy s MasterChefom tak skoro neskončí: Poznáme predbežný dátum finále!

Napriek nízkym výkonom Markíza na vysielací čas MasterChefa nesiahla.

Prvému čisto slovenskému MasterChefovi sa nedarí napodobniť výkonnosť akú s prvou vlastnou verziou dosiahla Nova. Obe televízie po spoločnom federálnom ročníku z roku 2012 pripravili samostatné verzie, no úspech je odlišný. Kým u susedov šou na jeseň 2015 dosahovala uspokojivé až nadpriemerné výkony, pričom Nova chystá pokračovanie, na Markíze je tomu presne opačne.

MasterChef sa napriek nepravidelným nádychom ku alebo nad hranicu 20 % opäť prepadáva, a to až pod šesť ratingov s podielmi okolo 16 %. Po jeho nedávnom utorňajšom fiasku ho Markíza zo dňa na deň z utorkov stiahla, no vo štvrtky ho aj pri spomínaných výkonoch o 20:30 ponecháva.

Práve pre zníženie intenzity nasadzovania dielov do týždňa sa k tomu finále MasterChefa vzdiali. Podľa našich informácií a plánov Markízy zverejnených jej partnerom by mala kuchárska šou okupovať štvrtkový hlavný vysielací čas ešte jeden celý mesiac. Finále by malo nastať koncom budúceho mesiaca vo štvrtok 23. júna.

Následne namiesto kuchárskej šou avizuje Markíza zaradenie Zámeny manželiek, jej dlhoročná šou však minulý týždeň dosiahla, avšak v piatok, ešte horšie čísla ako MasterChef. Štvrtkové nasadenie si televízia tento rok už vyskúšala, vo februári ju dokonca nasadila do neskoršieho pásma na 21:40. Šou sa ale aj tam postupne prepadávala, až Markíza náhle premiéry odsunula k 23-tej hodine.

Čítať viac...
Nahor