Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Trapas, aký sa nevidí: Reportér Joj objavil v Televíznych novinách „vlastnú“ reportáž!

Šlo o náhodu?

Spravodajca Novín TV JOJ, Saumel Migaľ, ostal pri sledovaní piatkových Televíznych novín nemálo prekvapený. V ich priebehu totiž objavil reportáž spracovanú rovnakým štýlom, ako jeho príspevok spred pár dní v Novinách.

K bizarnej situácii došlo pri téme špeciálneho školiaceho strediska, ktoré Slovensko spoločne s Poľskom vytvorí pre kontrarozviedky členských krajín NATO. Migaľ priniesol na túto tému reportáž v stredu 30. septembra, pričom sa ju rozhodol poňať v štýle Jamesa Bonda. Nechýbal pritom ani povestný okrúhly pohľad cez hlaveň, tzv. „gun barrel“, ktorý je spojený s úvodom každej Bondovky.

Markíza tému spracovala až o dva dni neskôr v piatkových Televíznych novinách 2. októbra. Príspevok si na starosť zobral reportér Viktor Serebryakov, pričom ho spracoval prakticky navlas rovnakým štýlom. Dokonca aj on sa nechal zamerať do legendárnej bondovskej hlavne. Rozdielmi medzi reportážami snáď bol len expresívnejší komentár Serebryakova a „gun barrel“ zaradený nie na úvod príspevku ale na jeho konci. V pozadí oboch reportáži dokonca hrala rovnaká tradičná bondovská hudba.

Migaľ si nápadne podobnú reportáž Markízy nielen všimol, ale aj na ňu zareagoval. Situáciu však zobral skôr s úsmevom: „Hups… Dnes som ostal trochu v pomykove, keď som videl ‚svoju‘ reportáž spred dvoch dní v Televíznych novinách.“

Nemyslí si pritom, že by Serebryakov jeho nápad vykradol. Pozastavil sa skôr na tým, že tému Markíza spracovala tak neskoro oproti spravodajstvu Jojky. „Aby som bol objektívny, som presvedčený, že Viktor môj šot nevidel… Napadla mu podobná myšlienka, ktorú zrealizoval. Len škoda, že tri dni po…“ zasmial sa Migaľ.

Minimálne sa tak zdá, že Markíza konkurenciu pozorne nesleduje. Nielenže si s témou dala načas, pravdepodobne nikto Serebryakova neupozornil, že to, ako sa chystá reportáž spracovať, už priniesla pred pár dňami Joj. Odvysielať aj keď neúmyselne okopírované nápady trhovej dvojky pritom nie je pre lídra najlepšia vizitka.

Reportáž Samuela Migaľa

Reportáž Viktora Serebryakova

Čítať viac...
Nahor