Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Towercom obhajuje oslabený terestriál: Markíza ho prekvapila, chce priniesť náhradu!

Towercom o ukončení rokovaní s Markízou nevie.

Terestriálne televízne vysielanie narozdiel od iných krajín nemá na Slovensku takú popularitu a jeho pozícia môže ešte padnúť. Aktuálne by malo primárne cez DVB-T prijímať televízny signál podľa medializovaných odhadov okolo 10 až do 15 % Slovákov, ktorí od budúceho roku prídu o stanice Markíza, Doma a Dajto.

Markíza oznámila ukončenie voľného šírenia jej staníc po tom, čo s Towercomom viedla dlhé rokovania. O ich ukončení spoločnosti prevádzkujúca multiplexy nevedela. „Prekvapuje nás vyhlásenie vysielateľa TV Markíza ohľadne ukončenia šírenia svojich televíznych staníc v DVB-T koncom roku 2016. Hoci za našu stranu vzájomné rokovania nepovažujeme za ukončené, vyhlásenie podľa ktorého Markíza-Slovakia deklaruje ponechať svoje TV stanice už iba v platených programových ponukách s množstvom ďalších multi-žánrových TV staníc, rešpektujeme. Zároveň sme otvorení akýmkoľvek ďalším rokovaniam o spolupráci v budúcnosti,“ povedal generálny riaditeľ Towercom, a.s. Roman Fischer.

Towercom sa tak bude snažiť o návrat staníc Markízy do DVB-T, avšak zároveň bude hľadať aj náhradu. Spoločnosť vyhlásila, že chce priniesť adekvátnu alternatívu.Na divákoch nám záleží, preto sme pripravení programovú ponuku terestriálneho vysielania doplniť adekvátnou náhradou. Sme radi, že môžeme rozvíjať Voľnú telku dlhodobo vďaka našim stabilným partnerom ako sú RTVS, TV JOJ a TA3,“ dodáva Fischer. Spoluprácu s Joj a jej kanálmi má Towercom zaistenú minimálne do roku 2021, v prípade RTVS do roku 2025.

Towercom pozíciu DVB-T na Slovensku napriek značne menšej popularite oproti iným krajinám obhajuje a zaväzuje sa zvyšovať jeho atraktivitu. „V tomto roku Towercom realizoval už niekoľko projektov a na ďalších pracujeme. Prvou fázou je prechod 4. multiplexu na moderný štandard DVB-T2, ktorý vytvorí dodatočný priestor nielen pre nové TV stanice aj vo vysokom rozlíšení ale aj rozvoj interaktívnych služieb HbbTV. Ďalším historickým míľnikom pre Slovensko je nedávne spustenie testovacieho vysielania v ultra vysokom rozlíšení (UHD). Počas jesenných mesiacov bude doplnená sieť vysielačov 1. multiplexu za účelom zvýšenia pokrytia na viac ako 90% obyvateľov. Kompletnú ponuku Voľnej telky ihneď a bez poplatkov bude môcť prijímať zadarmo už takmer každá slovenská domácnosť,“ píše spoločnosť v tlačovej správe.

Čítať viac...
Nahor