Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Televízia

Toto sú všetci súťažiaci novej série Pečie celé Slovensko! O titul zabojuje aj tvár Bez servítky

V druhej sérii pekárskej šou sa predstaví dvanástka finalistov.

RTVS už o necelé dva týždne odštartuje pokračovanie rodinnej pekárskej šou Pečie celé Slovensko, ktorá poriadne zamieša kartami v už tak nabitom nedeľnom prime-time.

Po šiestich rokoch sa v nedeľu opäť proti sebe stretli hlavné ťažiskové šou Markízy a Joj Tvoja tvár znie povedome s Česko Slovensko má talent, pričom nateraz má vzájomný súboj jasného víťaza v podobe talentovej šou Jojky. Markíza, naopak, zažíva s Tvojou tvárou najhoršiu sériu, s ktorou sa už prepadáva aj do po podpriemeru.

Od októbra navyše do tohto súboja prehovorí aj hlavná šou RTVS.

Pečie celé Slovensko sa túto jeseň na obrazovky s druhou sériou vráti od nedele 2. októbra na Jednotke a bude tak Markíze a Joj tvoriť novú konkurenciu, ktorá môže lákať podobných divákov.

Dôležitou súčasťou úspechu Pečie celé Slovensko je výber súťažiacich, s ktorými sa budú televízni diváci stretávať na obrazovkách až do Vianoc.

RTVS totižto plánuje pekársku šou vysielať plynule celý zvyšok jesene, veľké finále je naplánované na nedeľu 11. decembra, pričom týždeň pred vianočnými sviatkami, v nedeľu 18. decembra, odvysiela Jednotka vianočný celebritný špeciál.

RTVS už predstavila kompletnú zostavu súťažiacich druhej série Pečie celé Slovensko.

Aj tento rok o titul zabojuje 12 amatérskych pekárov a cukrárov z celého Slovenska, v rovnovážnom pomere mužov a žien rôznych vekových kategórií.

Tentokrát sa však nepredstaví žiadny mimoriadny dospievajúci talent ako tomu bolo vlani, kedy mal najmladší účastník, Viliam Bajzík, len 15 rokov. Počas kastingu do šou bol dokonca ešte o rok mladší. V druhej sérii sú najmladší súťažiaci vo veku 28 rokov.

Zároveň sa v Pečie celé Slovensko predstaví aj známa tvár z dennej kuchárskej reality šou Jojky, Bez servítky.

Do finálovej zostavy sa dostal filmár, Marek Kováčik, ktorý v Bez servítky súťažil v apríli minulého roka. Vo vyrovnanej konkurencii v tesnom bodovaní skončil nakoniec predposledný.

Súťažiaci 2. série Pečie celé Slovensko

Milka Figuliová (62 rokov)

Milka.jpg

Svieža babička Milka je na dôchodku, no stále si dáva nové výzvy. A preto sa aj prihlásila do Pečie celé Slovensko 2.

Divákov zaručene prekvapia jej moderné a extravagantné recepty. Milka sníva o tom, že sa podelí o svoje vedomostí a skúsenosti s ľuďmi, ktorí majú chuť piecť a variť.

Chcela by totiž viesť kurzy a publikovať vlastné recepty. Pochádza z Banskej Bystrice, kde žije so svojím najmladším synom. Svoj život naplno venuje rodine, pre ktorú s radosťou pečie.

Tomáš Prostredník (29 rokov)

Tomáš.jpg

Rodák z Trenčína – Tomáš, ktorý pracuje ako barman, našiel svoje zaľúbenie v pečení ešte ako dieťa. Vyrastal v detskom domove so súrodencami a práve tu sa priučil pečeniu od paní vychovávateliek.

Do šou ho doviedla práve jeho pekárska vášeň a fakt, že má rád výzvy. Takisto by sa chcel naučiť nové recepty a postupy. Jeho snom je otvoriť si vlastnú cukráreň alebo pekáreň. Okrem práce za barom sa venuje deťom z detských domovov.

Lucka Gyenesová (38 rokov)

Lucka.jpg

Vášnivá cestovateľka, zberateľka cukrárskych kníh od svetových cukrárov a mamina dvoch detí, to je Lucka z Nových Zámkov.

K pekárskemu remeslu ju viedli od malička jej dve babičky, inak je samoukom. Do šou sa prihlásila, aby sa zdokonalila v pečení a stretla sa so svojimi vzormi – porotkyňami Petrou a Jožkou.

Luckine výtvory spoznáte podľa krásne ručne maľovaných obrázkov a vzorov, ktoré vie zakomponovať do rôznych receptov. V budúcnosti by chcela mať vlastnú cukrárenskú výrobňu.

Marek Kováčik (31 rokov)

Marek.jpg

Uletený Marek z Liptovského Mikuláša, povolaním profesionálny filmár, miluje pečenie. Rád však aj surfuje, športuje a dokonca aj spieva. Jeho najväčšou pekárskou inšpiráciou bola jeho starká, ktorá mu dala množstvo užitočných rád.

Aj keď pri pečení pôsobí niekedy chaoticky, vždy si nájde čas na pomoc ostatným. Sníva o tom, že bude pomáhať ľuďom, preto by si chcel založiť chránenú dielňu so sladkými pochutinami na Bali pre ľudí, ktorí sa začleňujú do spoločnosti.

Lenka Lukačovičová (28 rokov)

Lenka.jpg

Večne usmiata a pozitívne naladená Lenka pochádza z Bučian pri Trnave. Je vedúcou výstupnej kvality v drevárskom priemysle, no vo voľnom čase sa už dva roky venuje pečeniu.

Má rada výzvy, kváskovanie a jej silnou stránkou sú makrónky. Jej ambície a bojovnosť ju primäli k tomu, aby sa prihlásila do pekárskej šou.

Lenkiným najväčším snom je otvoriť si vlastnú cukrárničku, ktorej sa bude môcť naplno venovať a rozdávať tak ľuďom radosť.

Anna Borošová (39 rokov)

Anči.jpg

Veterinárka Anička je mamou troch detí a pochádza z Novej Bane. Pracovala ako veterinárka na rodinnej farme a venovala sa výrobe čerstvých a zrejúcich syrov z kravského mlieka.

Okrem výroby syrov sa venovala aj výrobe syrových tort. Od slaných nebolo ďaleko ku sladkým a Anči začala piecť aj klasické zákusky. Bežné recepty pritom začala upravovať na zdravšie verzie, napríklad bezlepkové či so zníženým obsahom cukru.

V budúcnosti by chcela absolvovať cukrársky kurz, aby sa mohla venovať svojej vášni naplno sa živiť práve pečením.

Zuzana Miháliková (36 rokov)

Zuzka.jpg

Bratislavčanka s umeleckým cítením, to je dizajnérka a kostýmová výtvarníčka Zuzka. V Zuzkinej rodine sa traduje, že ich ženské členky sú čarodejnice a Zuzka patrí k nim. Čaruje však v kuchyni, čo sa odráža na jej výnimočnom a nezameniteľnom štýle pekárskych výrobkov.

Na prihlásenie do šou Pečie celé Slovensko ju nahovorili kamaráti. Jej snom je mať vlastný food truck, s ktorým by cestovala po Slovensku aj po svete a takisto sníva o vytváraní, experimentovaní a vylepšovaní receptov.

Marián Gavlas (51 rokov)

Marián.jpg

Vášnivý motorkár a povolaním colník Marián Gavlas pochádza z Brezovej pod Bradlom. K pečeniu sa dostal vďaka babičke, avšak väčšinu svojich pekárskych zručností sa naučil za posledných 10 rokov za výdatnej pomoci svojej manželky.

Do šou ho prihlásila práve ona, lebo chcela, aby ukázal svoje pekárske umenie celému Slovensku.

Marián skúšal šťastie už na kastingu prvej série Pečie celé Slovensko. Po roku zdokonalil ešte viac svoje umenie a zabezpečil si účasť medzi finalistami druhej série pekárskej šou.

Jeho životným snom je prevádzkovať vlastný penzión s reštauráciou.

Dominika Svatá (28 rokov)

Domi.jpg

Veselá Záhoračka Domi sa netají tým, že jej najväčšou vášňou je práve pečenie. Rodáčka zo Senice sa okrem pečenia venuje tancu, fitness a jumpingu, ktorý aj precvičuje. Do šou sa prihlásila nielen kvôli láske k pečeniu, ale aj preto, lebo chcela skúsiť, čo dokáže pod tlakom a pred kamerami.

Momentálne pečie len pre rodinu a kamarátov a najväčšiu radosť jej robí, keď vidí, ako im chutia jej výrobky. Preto je jej veľkým snom navštíviť Paríž a mať raz svoju cukrársku výrobňu.

Jana Baňáková (40 rokov)

Janka.jpg

Usmievavá Janka je mamou dvoch detí a pracuje ako mäsiarka v Novom Meste nad Váhom. Pečeniu sa venuje päť rokov, intenzívnejšie ju chytilo pred rokom a pol.

Keďže má rada životné výzvy, prihlásila sa do súťaže. Chce rozvinúť svoj talent a dúfa, že sa jej podarí byť naozaj výnimočnou pekárkou.

Janka pečie hlavne pre svoju rodinu, ktorá si pochutnáva nielen na jej sladkých dezertoch, no aj na vynikajúcich slaných dobrotách.

V budúcnosti by si rada otvorila vlastnú prevádzku a zabezpečovala by rada cateringové služby.

Jozef Lukáč (31 rokov)

Ďoďo.jpg

Sympatický vysokoškolský učiteľ Ďoďo z Vranova nad Topľou, ktorý pracuje aj ako kontrolór v územnej samospráve, vďačí za svoju lásku k pečeniu babičke Márii.

Do šou sa prihlásil práve pre svoju veľkú pekársku lásku a vďaka svojej extrovertnej povahe, komunikatívnosti a zmyslu pre humor.

Pri pečení využíva aj tipy a triky od maminy, ktoré mu pomohli nabrať odvahu a byť kreatívnejším. V súčasnosti ho motivuje skúšať nové výzvy najmä manželka.

Okrem pečenia sa rád venuje záhrade, v zime zas neodolá bežkovaniu. Jeho snom je mať veľkú rodinu a byť vždy obklopený dobrými a pozitívne naladenými ľuďmi.

Tetiana Turina (38 rokov)

Tánička.jpg

Tánička pôvodom z Ukrajiny našla na Slovensku domov pred piatimi rokmi. V jej rodine sa piekli vždy tradičné koláče, preto aj Tánička si pečenie nesmierne obľúbila.

Za uplynulých desať rokov sa v ňom zdokonalila a venuje sa aj zložitejším technikám.

Jej cukrárske a pekárske výtvory spoznáte podľa precíznosti a poriadnej dávky kreativity. Do súťaže ju prihlásila kamarátka, ktorá obdivuje jej jedinečné torty.

Najväčším snom Táničky je otvoriť si vlastnú cukráreň.

 

Čítať viac...
Nahor