Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Toto sa len tak nevidí: Markíza začala nový seriál v prime-time vysielať od konca!

Televízia najprv odpremiérovala druhú sériu, až po nej po prvýkrát odvysiela prvú.

Letný program na Markíze začal kuriozitou.

Televízny líder s posledným májovým dňom ukončil dobový seriál Dunaj, k vašim službám, ktorý v priebehu júna a júla nahrádza českou kriminálnou sériou Odznak Vysočina.

Markíza po nej siahla vďaka účinkovaniu Moniky Hilmerovej, ktorá patrí medzi výrazné tváre Dunaja. V kriminálke z vidieckeho prostredia stvárňuje hlavnú postavu vyšetrovateľky Dany Skálovej.

Odznak Vysočina patrí medzi nové seriálové počiny českej televízie Nova, s ktorou Markíza zdieľa rovnakého majiteľa. Na Nove mal seriál premiéru v januári 2022, ďalšie časti priniesol tento rok na jar. Doposiaľ sa dočkal 2 sérií a 16 častí, potvrdené je už ďalšie pokračovanie. Na obrazovky sa, podľa všetkého, dostane opäť na jar v roku 2024.

Začala od novej série

Markíza po prvýkrát nasadila Odznak Vysočina do svojho vysielania od júna tohto roka.

Umiestnila ho do najsledovanejšieho hlavného vysielacieho času na 20:30 v utorky a štvrtky. Premiéru mal vo štvrtok 1. júna.

Zaujímavosťou však je, že s jeho vysielaním začala prakticky od konca, keď ho divákom predstavila najnovšími epizódami nasadením až tohtoročnej 2. série.

Markíza tak slovenským divákom novinku Odznak Vysočina predstavila časťami, v ktorých už bol naplno zohraný tím vyšetrovateľov z malej policajnej stanice fiktívneho mestečka Veselá na Vysočine.

Českí diváci sa s ním, prirodzene, najprv zoznámili na začiatku 1. série, kedy dokonca na policajnú stanicu nastúpila nová vyšetrovateľka, ktorá je v druhej sérii jej pevnou súčasťou.

Nasledovať budú prvé časti

Markíza pritom prvú sériu vo vysielaní nevynechá.

Každá séria Odznaku Vysočina má iba osem častí a slovenský líder plánuje odvysielať všetkých doterajších 16 epizód. Neuvedie ich však po poradí.

Na jeho obrazovke tak dôjde k nebývalej situácii, keď po odvysielaní druhej série Odznaku Vysočina na ňu Markíza nadviaže v premiérovom vysielaní prvou sériou a úvodnou osmičkou častí.

Televízia najprv vysiela epizódy 9. až 16. z druhej série, ktorú plánuje skončiť do utorka 27. júna. Následne už potvrdila, že od 29. júna chce odštartovať prvú sériu od 1. epizódy, ktorá nesie názov „Zlobába“. Seriál potiahne po 8. časť pre zvyšok júla.

V polovici sa zoznámia so známou postavou

Divákov na Markíze pritom na konci tohto mesiaca čaká poriadny paradox.

V premiérovom vysielaní nového večerného seriálu sa totižto budú v jeho polovici zoznamovať s postavou, ktorú už týždne vídavajú v deji.

Originálny začiatok seriálu stavia zoznamovanie s postavami aj na príchode novej vyšetrovateľky do tímu.

Stabilné osadenstvo policajnej stanice na čele s Monikou Hilmerovou v prvej časti 1. série dopĺňa nová posila v podobe kapitánky Kateřiny Vlčkovej, ktorú stvárňuje Simona Zmrzlá. Ako to už býva, jej príchod nie je hladký a v neformálnom prostredí malého mestečka nie sú jej pedantné vyšetrovacie postupy a dôraz na predpisy prijaté s pochopením.

Na Markíze je však kapitánka Vlčková už pevnou súčasťou policajnej stanice.

Simona Zamrzlá hrala stabilne aj v druhej sérii seriálu a objavuje sa tak v aktuálne vysielaných epizódach Markízy.

Michal Suchánek, Monika Hilmerová a Simona Zmrzlá ako vyšetrovatelia v seriáli Odznak Vysočina (zdroj: TV Nova)

Foto: TV Nova

Čítať viac...
Nahor