Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Toto Markíza nečakala: Rodinné prípady ju potápajú viac ako Kukučka!

Rodinné prípady si zatiaľ vedú horšie ako neúspešná seriálová novinka.

Chcela si pomôcť, no výsledok je presne opačný. Markíze v tejto sezóne nevyšla seriálová novinka Kukučka, ktorá napriek silnému obsadeniu a nemalým investíciám podvečer nezafungovala. Televízia prišla v dôležitom slote o výkonnosť, pričom seriálu dávala dlhšie šancu na vzkriesenie. Minulý týždeň však rozhodla o jej definitívnom odsune, pričom stavila na Rodinné prípady, ktoré pred nástupom Kukučky pravidelne dosahovali nad 20 %.

V tom čase však ešte nebola tak rozbehnutá šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorej Markíza programovou zmenou paradoxne viac nahrala. Ostatnú stredu totiž dosiahla svoj vôbec najlepší podiel, keď sa vyšvihla až na hodnotu 28,2 %. Medzitýždenne ide o nárast vyše tri podielové body.

Líder, naopak, s Rodinnými prípadmi dosahuje zatiaľ ešte horšie čísla, než pravidelne uhrávala Kukučka. Tá sa zvykla v podieli hýbať okolo 17 %, občas padla nižšie, vedela zriedkavo aj vyskočiť. Rodinné prípady sa ale s prvými dvoma časťami dostali na približne 16 %, pričom v stredu padli nižšie, keď sa uhrali len nad 15 %. Prepadli sa aj v ratingu blízko k úrovni 3,5 %.

Na Doma sa zatiaľ Kukučka drží nad priemerom stanice. V prípade drahého pôvodného seriálu však nemožno hovoriť o úspechu. V pondelok a v stredu sa Kukučka dostala na podiel 11,5 %, ratingovo mala podliezť dve percentá. V utorok spadla ratingovo aj podielovo, kde klesla pod 8 %. Jej výkonnosť ovplyvňuje aj výtlak predchádzajúcej telenovely More lásky.

Čítať viac...
Nahor