Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto TV Markíza, koláž MB

Aktuality

Toto je kompletná zostava súťažiacich Farmy 15! Čeliť budú novým podmienkam

Markíza predstavila hráčov 15. série Farmy.

Najdlhšie vysielaná reality šou opäť ožíva.

Slovenská verzia licencovanej šou Farma pokračuje v lámaní domácich rekordov aj samotného originálneho formátu, keď sa v žiadnej inej verzii na svete nevysielala tak dlho ako na Slovensku. Zároveň sa jej v životnosti nevyrovná žiadny reality formát vysielaný na našich obrazovkách.

Farma vstupuje do trinásteho roku vysielania a v poradí už 15. série, ktorá má ambíciu byť opäť o niečo iná a ešte viac atraktívna pre mladé publikum.

Markíza si osvojila vlaňajšiu najrevolučnejšiu novinku v histórii Farmy, a to zakomponovanie umelej inteligencie Alice, ktorú vracia aj v tomto roku. S ňou taktiež pokračuje nový moderátor Marek Fašiang a dlhoročný hospodár Martin Bagár, pre ktorého to bude už štrnásty ročník šou.

Novinky 15. série

Novinkou však bude spôsob rozdelenia farmárov a nastolenie nových poriadkov na statku.

Markíza sľubuje, že tohtoroční súťažiaci budú čeliť výrazne zmeneným pravidlám a taktiež novým spôsobom farmárčenia, ktoré doterajší hráči nezažili.

Po prvýkrát budú zároveň hráči rozdelení až do troch skupín.

Tohtoročná Farma je postavená na súboji generácií, ku ktorému síce dochádzalo aj v predošlých ročníkoch, tentokrát sa však každá skupina bude musieť vysporiadať s podmienkami a úlohami na statku sama osve.

„Farmári budú rozdelení podľa generácie. Každá sa narodila v inom období a práve Farma ukáže, ktorá generácia na statku uspeje – bude to skupina X, narodená pred rokom 1989, skupina Y – deti 90-tych rokov alebo najmladšia generácia Z, narodená po roku 2000?“

Zástupca gay komunity

Markíza potvrdila informácie Mediaboom.sk, že v tohtoročnej Farme sa vyberie aj cestou provokatívnych rozdielov, na ktoré v súčasnosti naráža celá spoločnosť.

Tá je dlhodobo živená konfliktom medzi konzervatívnym vnímaním sveta a otvoreným pohľadom na medziľudské rozdiely, kde majú rovnaký priestor na život aj zástupcovia etnických či sexuálnych menšín.

Ako sme prednedávnom informovali, Markíza môže tento rok do hry nasadiť aj extravagantnejších hráčov, ktorí by mohli mať blízko napríklad ku drag queen komunite. Ide o ľudí, spravidla mužov, prezliekajúcich sa za ženu a parodujúcich ženské stereotypy za účelom pobavenia publika.

Medzi súťažiacimi sa napokon objavil 25-ročný Daniel Kňažík, ktorý sa rád prezlieka do ženských šiat a necháva fotiť s výrazným líčením. Ide o dosiaľ najotvorenejšieho zástupcu LGBTI+ komunity, aký doteraz vstúpil do farmárskej reality šou. Súčasťou bude strednej generácie Y.

Zostava súťažiacich Farma 15

Novú sériu Farmy otvára na úvod 15 nových súťažiacich. Markíza ich počet začala prispôsobiť číslu ročníka reality šou.

Opäť sa ale očakáva, že ich neskôr doplnia ďalší farmári.

V posledných šiestich sériách farmárskej šou sa na statku objavilo zakaždým celkovo dvadsať farmárov či viac. Rekordná bola 10. séria, v ktorej v celom jej priebehu súťažilo až 22 farmárov.

Generácia X

Miroslav Mimochodek

Vek: 38 rokov
Bydlisko: Uherské Hradiště
Zamestnanie: projektant fotovoltických elektrární

​Aj v pätnástej sérii Farmy sa objaví zahraničný bojovník. Mirek prichádza z Česka a na statku sa určite nestratí. Je totiž projektantom fotovoltaických elektrární, takže plány hospodára Martina by mal bez problémov rozlúštiť. Do reality šou sa prihlásil, aby vystúpil zo svojej komfortnej zóny.

Roman Záležák

Vek: 39 rokov
Bydlisko: Štúrovo
Zamestnanie: podnikateľ
Deti: 2

Podnikateľ zo Štúrova sa považuje za večne mladého človeka s veľkým zmyslom pre humor a zábavu. Roman je šťastne ženatý, má dve dcéry, ktoré sú pre neho všetkým. Na Farme by rád zažil nové dobrodružstvo a v prípade, že by sa mu podarilo vyhrať finančnú odmenu, dokončil by cestu okolo sveta.

Miroslava Bartáková Kozárová

Vek: 40 rokov
Bydlisko: Kremnické Bane
Zamestnanie: kvalitárka v mincovni
Deti: 2

Mirka pracuje ako kontrolórka kvality vo firme, ktorá vyrába mince. Nedávno sa jej svet obrátil naruby, prišla o manžela a zostala sama na výchovu dvoch detí. Na Farme by chcela doslova začať novú etapu života a zažiť niečo nové a milé. Navyše finančná výhra by sa jej v súčasnej situácii veľmi hodila.

Lucia Gašparíková

Vek: 40 rokov
Bydlisko: Tovarníky
Zamestnanie: profesionálna športovkyňa
Záujmy: fitness

​Kedysi patrila medzi bláznivé párty dievčatá, ale neskôr zmenila priority a energiu venovala športovej kariére. Na konte má množstvo úspechov ako fitneska a presadila sa aj na svetových súťažiach. Ako hovorí, ako vrcholová športovkyňa už dosiahla všetko, na čo mohla. Keďže si miluje v živote stavať nové méty a je veľkou fanúšičkou farmárskej reality šou, úspech v pätnástej sérii je jej novou výzvou.

Adam Rohárik

Vek: 41 rokov
Bydlisko: Revúca
Zamestnanie: kováč, chovateľ, farmár

Dlhé roky žil a pracoval v Írsku, ale vrátil sa na Slovensko. Tvrdí, že na Farme si chce vyskúšať, čo vie a čo ešte nevie, no na statok prichádza ako jeden z úplne najskúsenejších súťažiacich. Mal by tak patriť k najzdatnejším farmárom, keď je skúseným chovateľom zvierat, a to aj exotických, navyše je zručným kováčom a vyrába si vlastné nože.

Generácia Y

Daniel Kňažík

Vek: 25 rokov
Bydlisko: Bratislava
Zamestnanie: technický analytik
Záľuby: aktivizmus

​Daniel sa verejne hlási ku gej komunite a zároveň je aj aktivistom, ktorý bojuje za práva znevýhodňovaných ľudí. Na Farmu sa už veľmi teší a nielen preto, že zažije niečo, čo sa deje len raz za život. Pätnásta séria drsnej reality šou by mu totiž mohla pomôcť preraziť – chcel by sa stať televíznou hviezdou!

Nikola Škrvaňová

Vek: 27 rokov
Bydlisko: Slovenská Ľupča
Zamestnanie: predajkyňa, barmanka, čašníčka

​Kamaráti ju volajú Zloriana. Pochádza zo Slovenskej Ľupče a tiež má veľkú ambíciu dostať sa na farmársky trón. Peniaze sú pre ňu veľkou motiváciou, výhru by použila na zabezpečenie a pomoc pre rodinu.

Denis Čatlóš

Vek: 29 rokov
Bydlisko: Bratislava
Zamestnanie: fotograf, custom service v korporátnej firme
Záľuby: fotografia

Pracuje vo veľkom korporáte a stále premýšľa, čo tam vlastne robí. Denis cíti, že v ňom drieme potenciál, chcel by robil niečo iné a rád by sa presadil ako fotograf. Zatiaľ však nenašiel správny impulz, aby vybočil zo zabehnutých koľají. Možno ním bude práve pätnásta séria Farmy – chystá sa ju totiž vyhrať.

Marek Mikuš

Vek: 29 rokov
Bydlisko: Bratislava, Detva
Zamestnanie: štátny radca
Záľuby: dobrodružstvo, adrenalínové výzvy

​Marek pochádza z Detvy a pracuje v štátnych službách. No v srdci je dobrodruh, miluje adrenalín a výzvy. Na Farmu sa prihlásil najmä pre nové zážitky, chce spoznať nových ľudí a tiež si oddýchnuť od súčasnej uponáhľanej doby. Považuje sa za dobrého lídra a rád by si túto pozíciu vybojoval aj na statku.

Sára Vrablecová

Vek: 30 rokov
Bydlisko: Gajary
Zamestnanie: vlasová kozmetička
Záľuby: hairstyling a vlasová výživa

Pre kaderníčku zo Záhoria je Farma presne tým, po čom túži. Miluje totiž všetko nové a neznáša stagnáciu. Finančná výhra je tiež motiváciou, rada by si raz otvorila vlastný kadernícky salón. Na statku sa jej určite zídu jej skúsenosti s jogou a meditáciou, pretože si v boji o farmársky titul chce zachovať chladnú hlavu.

Generácia Z

Azra Sokira

Vek: 19 rokov
Bydlisko: Bratislava
Zamestnanie: študentka strednej školy
Záľuby: cvičenie, kreslenie, párty život

Rodáčka z Macedónska v sebe nezaprie horúcu krv. Azra je mladá, sebavedomá a chce toho dosiahnuť veľa. Miluje párty život a netají sa tým, že s manuálnou prácou nemá žiadne skúsenosti. No to za hendikep nepovažuje, má iný plán, ako chce na Farme zaujať a predovšetkým sa vyhnúť duelom!

Michal Mičina

Vek: 20 rokov
Bydlisko: Topoľčany
Zamestnanie: študent vysokej školy
Záľuby: párty, zábava

Michal pochádza z Topoľčian a študuje učiteľstvo psychológie, aj keď ešte stále netuší, či chce byť učiteľom. Na Farmu sa chce ísť najmä zabaviť, pretože práve zábava je v jeho živote veľmi dôležitá. A keby drsnú reality šou vyhral, peňažnú výhru by okamžite minul na párty a zábavné aktivity.

Ema Minarovjech

Vek: 21 rokov
Bydlisko: Bratislava
Zamestnanie: čašníčka
Záľuby: gaming

S hrdosťou hovorí, že pochádza z Dlhých dielov v Bratislave a je na to pyšná. Od piatich rokov sa venuje počítačovým hrám a jej snom je, aby sa stala profesionálnou hráčkou a streamerkou. Priznáva sa, že je veľmi citlivá, ale vie aj poriadne vybuchnúť. Nenávidí totiž, keď niekto útočí a uráža iných ľudí. Na Farmu prichádza, aby sa niečo naučila a dokázala.

Timotej Puchoň

Vek: 22 rokov
Bydlisko: Trnava, Cífer
Zamestnanie: fotograf, hudobník
Záľuby: fotografia, hudba

Timotej je umelecká duša, venuje sa tvorbe hudby a fotografovaniu. ​Má vlastný ateliér a vôbec sa netají tým, že na Farmu ide predovšetkým preto, aby sa zviditeľnil. Rád by totiž svoju tvorbu priblížil celému Slovensku. Zároveň je veľmi súťaživý a za cieľ si dal celkové víťazstvo v pätnástej sérii reality šou. Podarí sa mu to?

Sofia Babylonská

Vek: 24 rokov
Bydlisko: Prešov
Zamestnanie: dílerka pokra
Záľuby: hazardné hry

​Sympatická tmavovláska pochádza z Prešova, študovala psychológiu, no záľubu aj obživu našla v hazardných hrách. Ona však neriskuje, pretože je dílerkou pokra. Vyrastala v rozvedenej rodine a väčšinu času trávila u starej mamy. Práve ona ju naučila mnohé zručnosti, ktoré určite na statku využije. Na Farmu prichádza spoznať nových ľudí, teší sa na zvieratá a zážitky.

Fotografie, vizitky: TV Markíza

Čítať viac...
Nahor