Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza, koláž

Pikošky

Toto je kompletná zostava súťažiacich Farma 13! Tento rok sa na dva tábory nerozdelia

Markíza sa po troch sériách Farmy s vynoveným konceptom vracia k pôvodnej podobe reality šou. V novej 13. sérii vracia viacero prvkov z prvej dekády, čoho sa dotýka aj zloženie a podoba súťažiacich novej série.

Do 13. sezóny Farmy vstúpi na začiatku menší počet súťažiacich, než tomu bolo v minulom ročníku. Vtedy Markíza na statok poslala hneď od úvodu až rekordných 20 farmárov, kým ešte ročník predtým to bolo 16.

Tentokrát súťaž odštartuje s 15 farmármi, ktorí budú musieť zabudnúť na luxus, aký čakal na súťažiacich v predošlých dvoch sériách. „V trinástej sérii drsnej reality šou sa opäť prenesieme trochu späť do minulosti a vrátime sa ku koreňom. Tvrdá práca a ochota prispôsobiť sa – práve tieto dve veci by mali zdobiť nových dobrodruhov, ktorí sa rozhodli stráviť určitý čas mimo civilizácie v tvrdých podmienkach,“ avizuje Markíza, ktorá sa tak pre tento rok odkláňa od konceptu, ktorý zvolila ostatné roky.

Okrem výrazne ťažších podmienok, s akými sa pri nástupe na statok museli vysporiadavať súťažiaci v skorších ročníkoch reality šou, tentokrát nebude Markíza deliť farmárov na dva tábory. Celkovo posiela na statok 15 farmárov, pričom sa dá očakávať, že ich opäť v priebehu jesene doplní o ďalších hráčov.

Markíza aj v tejto sérii vekovo vybrala súťažiacich proporčne, z úvodnej pätnástky má 8 hráčov pod 30 rokov, iba jedna farmárka však má pod 20.

Súťažiaci 13. série reality šou Farma

Stanka Klčová

Vek: 23
Bydlisko: Čachtice
Povolanie: zákaznícky servis
Vzdelanie: stredoškolské s maturitou
Deti: 0

Od mala bola neposedným dievčaťom a tým je doteraz. Rodičia sa snažili uspokojiť jej súťaživú povahu krúžkami či športom. Keď sa jej nedarilo, odskákali si to napríklad tenisové rakety. Na Slovensku jej začalo byť už v mladom veku pritesno. Turecko, Cyprus, Omán, Rhodos – tam všade žila a pracovala pre cestovnú kanceláriu.


Daniel Gugh

Vek: 22
Bydlisko: Golianovo
Povolanie: taxikár, invalidný dôchodca
Vzdelanie: SOU s maturitou, mechanik
Deti: 0

Dvadsiatnik Dan si v živote už stihol prejsť ťažkou chorobou. Počas náročného roka chodil každé dva týždne na chemoterapiu a odhodlane bojoval s rakovinou lymfatických uzlín. Nalomené zdravie z neho spravilo invalidného dôchodcu v mladom veku, no živí sa ako taxikár. Danove telo zdobí šesť tetovaní, niektoré si dokonca vytetoval sám či spolu s bratmi.


Patrícia Šimanová

Vek: 19
Bydlisko: Trnava
Povolanie: študentka
Vzdelanie: stredoškolské s maturitou
Deti: 0

Mladučká Patrícia pôsobí navonok krehko, ale rozhodne to nie je žiadna jemná kvetinka. Už odmala nemala problém povedať svoj názor, azda aj preto viac vyhľadávala chlapčenský kolektív. Na konzervatóriu rozvíjala svoje nadanie pre tanec a pohyb, vyhrala mnoho súťaží no aktuálne sa umeniu už nevenuje.


Miroslav Debnár

Vek: 26
Bydlisko: Banská Bystrica
Povolanie: záhradník
Vzdelanie:
Deti: 0

Single mladík vlastní s kamarátom úspešnú spoločnosť. Prirodzene zábavný sukničkár zabojuje na Farme o nejedno ženské srdce, výhodou na statku mu bude zručnosť.


Monika Fabová

Vek: 26
Bydlisko: Detva
Povolanie: skladníčka
Vzdelanie:
Deti: 0

Nezvyčajne dlhovlasé dievča z dediny je pripravené dokázať samej sebe, že je po dlhom vzťahu pripravená na nový začiatok. Otec len dúfa, že na Farme neurobí hanbu. Keď jej praskli nervy, strelila už aj facku. Tvrdí, že niektoré dievčatá neovládajú ani štvrtinu z toho, čo ona. Nepoužíva žiadne sociálne siete, pretože si chce život užívať naplno, nie iba pozeraním do telefónu.


Matúš Mrážik

Vek: 26
Bydlisko: Praha/Vranov nad Topľou
Povolanie: momentálne pre účasť na Farme nezamestnaný, predtým strategický nákupca
Vzdelanie: VŠ, ekonomická
Deti: 0

Matúša najviac zocelilo odsťahovanie sa do Prahy za vzdelaním. Získal tam ekonomický titul. O päť rokov by už rád vychovával vlastné deti, túži po finančnej nezávislosti a napriek tomu, že roky žije v stovežatom hlavnom meste, vidí sa v budúcnosti späť na Slovensku. Chcel by mať vlastný skleník a pestovať si ovocie či zeleninu. Bol k tomu vedený od malička.


Nikola Báleková

Vek: 30
Bydlisko: Martin
Povolanie: momentálne nezamestnaná, predtým čašníčka
Vzdelanie: SŠ, technicko-administratívny pracovník
Deti: 2

Éterická Luna našla cestu zo svojich problémov v spiritualite a šamanizme. Jej život zmenila náročná šamanská ceremónia. Slobodná a nespútaná osobnosť je zároveň milujúcou mamou dvoch detí. Teraz mieri tvrdo pracovať na Farmu 13. Niekedy nevie zavrieť ústa a nerozmýšľa nad následkami. Snáď sa jej to nevypomstí na statku.


Zdeněk Valent

Vek: 32
Bydlisko: Prostějov, Česká republika, posledné roky žije v Bratislave
Povolanie: momentálne nezamestnaný, predtým stavbár
Vzdelanie: SŠ bez maturity, strojárstvo
Deti: 1

Snaží sa žiť jednoducho, podľa starých pravidiel a zásad. Odpútať sa od reality dnešných dní mu pomáha štylizácia do sveta vikingov. Darí sa mu tak vyrovnávať s problémami v osobnom živote. Vďaka tomu nemá žiaden strach postaviť sa pred akúkoľvek výzvu. Zdeněk má rád bojové športy, kedysi sa venoval MMA.


Beáta Landerl

Vek: 56
Bydlisko: Viedeň
Povolanie: momentálne pre pandémiu nezamestnaná, predtým recepčná v hoteloch
Vzdelanie: gymnázium
Deti: 0

Z neďalekej Viedne na Farmu prichádza energická Beby, ktorá má neustále čo povedať. Na Farme chce zažiť tvrdé podmienky, najviac sa teší na zvieratá. Povolaním recepčná je pre pandemickú situáciu momentálne bez práce, no žije aktívne, denne sa hýbe aj dve hodiny, zbožňuje bicykel, fitness, či chôdzu pešo. Rada medituje pri stromoch.


Miroslav Pajtáš

Vek: 35
Bydlisko: Veľká Británia/Michalovce
Povolanie: osobný tréner
Vzdelanie:
Deti: 1

Rozvedený sexy Slovák, žijúci vo Veľkej Británii, vyrastal v chudobnej rodine. Sen o profesionálnej kulturistike sa mu rozplynul po zranení kolena. Sympatický otec 10-ročnej dcéry so slabosťou pre Slovenky pracuje ako fitnes tréner, čo ocení nejedná fanúšička Farmy.


Nikoleta Mališková

Vek: 29
Bydlisko: Bratislava
Povolanie: realitná maklérka
Vzdelanie: VŠ 1. stupňa, psychológia a obchod
Deti: 0

Rodená Bratislavčanka podľa svojich slov zažila pekné detstvo. Bola vychovávaná vo veriacom prostredí plnom lásky, kde sa dodržiavali pravidlá.  Po štúdiách v Prahe sa vrátila domov. Nikki využila nadobudnuté vedomosti a momentálne pracuje v oblasti realít. Napriek tomu, že je z hlavného mesta, má skúsenosti s prácou v záhrade a okolo zvierat.


Dávid Horák

Vek: 29
Bydlisko: Komárno
Povolanie: pracovník v stavebnej firme
Vzdelanie:
Deti: 0

Veselý, dobre naladený Dávid sa kvôli svojim česko-maďarským koreňom v živote stretol s rôznymi predsudkami. Neuškodilo mu to, skôr naopak. Verí, že jeho dobrá nálada je kľúčom k akejkoľvek životnej skúške. Túži po rodine s desiatimi deťmi, hľadá ženu, s ktorou by si tento sen splnil. Možno ju nájde práve na Farme.


Miroslava Kuriś Koperová

Vek: 35
Bydlisko: Spojené kráľovstvo
Povolanie: účtovníčka
Vzdelanie: vysoká škola, 1. stupeň
Deti: 2

Na prvý pohľad nežné žieňa žijúce v Spojenom kráľovstve v sebe skrýva silnú a odhodlanú súťažiacu. Narodenie druhého dieťaťa statočnej mame kompletne zmenilo priority, so synčekom absolvovali náročné operácie srdca. Chlapček sa narodil bez vyvinutého ucha. Mirka sa však popasovala s ťažkým zdravotným stavom syna bravúrne.


Jozef Ladziansky

Vek: 40
Bydlisko: Harmanec
Povolanie: hasič
Vzdelanie:
Deti: 0

Manuálne zručný Jozef žije so svojou matkou. Jeho priateľka ho opustila pre staršieho boháča, keď bol v nemocnici s pracovným úrazom. Pracovitý a nezištný single mladík je viac ako otvorený novému vzťahu s vyvolenou princezničkou, ako ženy rád nazýva. Už 20 rokov pravidelne daruje krv. Tvrdí, že prácu hasiča je veľmi náročná a na Farmu sa ide zrelaxovať.


Eva Vajsová

Vek: 35
Bydlisko: Senec
Povolanie: stolárka
Vzdelanie:
Deti: 0

Šikovná stolárka túžiaca po deťoch, avšak len v kompletnej rodine s partnerkou. Svojou zručnosťou a húževnatosťou dá do vrecka nejedného chlapa. Sama sa považuje za dostatočného blázna. Nuda s ňou nebude a keď kričí, tak je to počuť. Sympatická Eva si nebude mať problém získať farmárov na svoju stranu.

Zdroj textov a fotografií: Markíza

Čítať viac...
Nahor