Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Toto je kompletná porota The Voice 2019: Prichádza radikálna zmena, Markíza s veľkým úlovkom!

Markíza a Nova po päťročnej prestávke opäť ponúknu aktuálne jeden z najpopulárnejších talentových formátov na svete, oproti minulosti prichádzajú s radikálnymi zmenami.

Už v roku 2017 sa na obrazovky Markízy a Novy mala vrátiť spevácka súťaž Hlas Česko Slovenska, keď slovenská televízia avizovala prípravu jej tretej série. Nakoniec však z plánov zišlo a televízie dali prednosť iným formátom, na Markízu sa vrátilo napríklad aj Let´s Dance.

Obe spriaznené televízie však plány o novom Hlasne nezavrhli a dali si necelé dva roky na to, aby pripravili niečo nové. Markíza a Nova totižto v tretej sérii speváckej šou chcú priniesť jej výrazne zmenenú podobu a odlíšiť sa od predošlých dvoch rokov chcú už rovno od názvu, keď Hlas Česko Slovenska premenovali a prispôsobili sa medzinárodnému označeniu The Voice Česko Slovensko.

Ambície televízií výrazne obmeniť a hlavne opäť naštartovať záujem o The Voice v oboch krajinách deklaruje najmä zloženie poroty. Oproti minulosti došlo k takmer kompletnej výmene a v tretej sérii na porotcovskú stoličku zasadne z minulých porotcov iba jeden jediný. Chýbať, naopak, budú napríklad Dara Rolins, Rytmus, Michal David či Majk Spirit.

Svoje porotcovské miesto obhájil iba český spevák a frontman stále jednej z najžiadanejších českých skupín Kabát Josef Vojtek. Ten dosiaľ nechýbal ani v jeden sérii česko-slovenského The Voice, v porote sedel v roku 2012 aj 2014.

Naopak, úplným nováčikom a zároveň najväčším lákadlom Markízy pre slovenských divákov bude nové meno zastupujúce raperov v porote, keď televízie zlákali do súťaže mimoriadne populárneho rapera Kaliho. Ten sa dosiaľ objavoval skôr na obraze Joj, keď bol súčasťou výrazných príbehov V siedmom nebi.

Ani na mieste jedinej ženskej porotkyne, ktorou bude Slovenka, však Markíza nenechala nič na náhodu, keď sa jej podarilo angažovať jednu z najpopulárnejších speváčok Janu Kirschner. Tá sa na obrazovke príliš neobjavuje. Zaujímavosťou je, že Kirschner sa už v minulosti mala stať porotkyňou jednej speváckej súťaže, keď sa vážne špekulovalo o jej nasadení do vtedy ešte plánovaného slovenského X Factoru. V česko-slovenskej verzii nakoniec chýbala, slovenské miesto zastúpila Celeste Buckingham.

Posledným členom poroty tretej série The Voice je český herec a spevák Vojta Dyk. Ohlásený bol vôbec ako prvý z koučov pripravovanej série. Každý porotca bude mať aj v novom ročníku za úlohu vybrať si na základe „slepých“ kastingov svojich spevákov, s ktorými bude následne ako kouč pracovať a snažiť sa s nimi úspešne prebojovať až do finále, kde na víťaza čaká 75-tisíc eur.

Tretiu sériu The Voice Česko Slovensko plánujú televízie uviesť na jar 2019. S náborom spevákov začali televízie v polovici tohto roka, mali tak celkovo pol roka na to, aby dali dokopy súťažiacich pre nový ročník. Ten chcú televízie výrazne oživiť, čo sa môže premietnuť aj do samotného priebehu súťaže. Za samotnou snahou Markízy a Novy refreshnúť formát môže byť aj neistá sledovanosť, ktorá sa s Hlasom Česko Slovenska v minulosti spájala. Druhá séria dokázala na jar 2014 generovať vysoké nadpriemery iba do necelej polovice šou. Následne sa jej výkony zlomili a začali na Slovensku padať hlbšie pod 30 %, až sa usadili bližšie 20 %.

Čítať viac...
Nahor