Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Exkluzívne

Tomáš a Diana ide prekvapivo do finále: Vieme, či Jojka nakrúti ďalšie epizódy!

Televízia nateraz uzatvára vysielanie seriálu skôr, ako plánovala, koľko častí jej ostalo a nakrúti ďalšie?

Nový televízny seriál Tomáš a Diana sa po necelých dvoch mesiacoch lúči s obrazovkami.

Netradičná komediálna séria skečov z partnerského života odštartovala v neobvyklom čase koncom mája, kedy už iné televízne programy postupne dobiehali do jarného finále.

Jojka však pôvodne počítala s tým, že napodobní vlaňajší krok s vtedajším komediálnym seriálom Šťastná rybka. Uvádzala ho koncom jari ako primárne letný seriál, ktorý potiahla až do polovice augusta.

Tomáš a Diana sa však nakoniec vytratí z vysielania už tento týždeň, Joj odvysiela posledné dve epizódy počas sviatočnej stredy 5. júla od 20:35.

Od ďalšieho týždňa vracia na obrazovky stále najsledovanejší seriál tohto roka Iveta, ktorý zopakuje v hlavnom vysielacom čase po polroku.

Koľko jej ostáva častí?

Joj vysielanie Tomáš a Diana zarámcovala do sérií.

Aktuálne končí s prvou sadou epizód, v rámci ktorej odvysiela celkovo 14 častí. Prvú sériu stihla odvysielať v priebehu siedmich týždňov, nakoľko seriál vysielala zdvojený.

Televízia sa podľa prvých informácií rozhodla pošetriť ďalšie epizódy a nasadiť ich až v hlavnej sezóne. 

Sledovanosť novinky Tomáš a Diana sa pohybovala nad úrovňou 4 ratingov s podielmi na trhu okolo 18 % v obchodnej cieľovej skupine, na ktorú Markíza a Joj predávajú reklamu.

Išlo tak o priemerne sledovaný seriál, vo voľnejšom období po skončení takmer všetkých hlavných sezónnych programov však dosahuje jedny z najlepších večerných výkonov medzi aktuálne vysielanými programami.

Jojke by nateraz malo ostať ďalších 12 nových častí, ktoré uvedie v druhej sérii.

Televízia už vlani ohlásila prípravu celkovo 26 epizód, ktoré aj mala stihnúť vyrobiť.

Nakrúti ďalšiu sériu

Joj sa však podľa našich informácií rozhodla v seriáli pokračovať aj ďalej.

Televízia podľa prvých informácií dala zelenú príprave ďalších nových dielov Tomáš a Diana, s ktorých nakrúcaním by mohla začať ešte v priebehu tohtoročnej jesene.

Samotný francúzsky originál, z ktorého vychádzajú zábavné skeče, ponúka na adaptáciu viac ako 100 dielov, Joj tak dosiaľ spracovala iba štvrtinu scénok.

Originálny projekt Un gars, une fille (Chlapec a dievča) sa napríklad vysielal vo forme krátkych 5-minútových epizód, sitkomovú 20-minútovú stopáž dostal až následne, keď z neho vznikol formát na adaptáciu.

Zo seriálu Tomáš a Diana pritom môže Joj spraviť pravidelný sezónny formát.

Jeho netradičná podoba pripomína skôr skeč šou či formáty, ktoré televízie vysielajú v druhom večernom pásme po hlavných programoch. Tomáš a Diana je mimoriadne silným produktom najmä na sociálnych sieťach, kde sa skeče stávajú hitom a dosahujú aj stovky tisíc zhliadnutí.

Z podobného žánru mala posledne pravidelný sezónny formát Markíza, ktorá viac ako štyri roky vysielala skeč šou Kredenc. Odvysielala z nej až 8 sérií od jesene 2014 do jari 2018.

V prípade potvrdenia nakrúcania nových častí Tomáš a Diana bude mať televízia k dispozícii diely ako pre túto jeseň, tak aj budúcu jar.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor