Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tlačové vyhlásenia politikov dominovali utorňajšiemu dňu, TA3 v ich čase lídrom na trhu

Kríza na slovenskej politickej scéne aj v spoločnosti zvyšuje záujem divákov o dianie v politike, aktuálne vyhlásenia predstaviteľov koalície aj opozície patria k highlightom dňa.

TA3 v utorok vyskočila ešte výrazne vyššie ako v pondelok. Dvojciferné čísla jej poskočili pri niektorých vyhláseniach politikov až nad 20 percent a vo viacerých prípadoch bola spravodajská televízia lídrom na trhu. Pred obedom vyskočila tlačovka predstaviteľov strany OĽaNO, Veroniky Remišovej a Igora Matoviča, s podielom 18,5 %, ktorá v 12+ bojovala s Joj o pozíciu lídra trhu. O 12. hodine prebehol až hodinový tlačový brífing podpredsedov strany Smer-SD, Petra Pellegriniho, Richarda Rašiho a predsedu poslaneckého klubu strany Martina Glváča. Pozrieť si ju na obed malo 175-tisíc divákov s vysokým podielom nad 23 %.

Ešte viac, 205-tisíc divákov, sledovalo druhú tlačovku dňa Igora Matoviča, ktorá o 14. hodine dosiahla podiel na trhu takmer 23 %, najväčšiu pozornosť už tradične pútalo vyjadrenie premiéra krajiny, Roberta Fica, ktorý vystúpil pred novinármi po stretnutí s veľvyslancami USA a krajín Európskej únie. Pozrelo si ho 222-tisíc divákov s podielom pod 23 %. Všetky tieto vyhlásenia a tlačové konferencie boli vo svojom čase najsledovanejšími na trhu (12+). Po 16. hodine ešte vystúpila pred novinármi ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná, jej vyjadrenie malo sledovať pod 150-tisíc divákov. TA3 sa v utorok stala celodenne štvrtou najsledovanejšou stanicou s podielom pod 6 % v univerzálnom publiku.

Do nadpriemeru sa dostala aj večerná diskusia Večera s Havranom na Dvojke venovaná vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Hosťami relácie boli prezident Policajného zboru, Tibor Gašpar, šéf investigatívneho tímu a komentátor Aktuality.sk, Marek Vagovič a vedúci investigatívnych projektov SME, Adam Valček. Diskusiu si po 22:30 malo pozrieť vyše 120-tisíc divákov s podielom 11,5 %.

Čítať viac...
Nahor