Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Titulná skladba k seriálu ZOO odhalená! Joj si upraví pieseň Adama Ďuricu

Ďalší interpret spojí svoju pieseň s televíznym seriálom.

Joj v pondelok oficiálne novinárom predstavila svoju veľká jarnú novinku ZOO, pričom hneď večer nasadila do vysielania prvé upútavky. Seriál sa bude pri snahách o úspech opierať o rodinno-komediálne prvky a najmä prostredie so zvieratami, ktoré budú pravidelne súčasťou seriálu.

Televízia už postupne prezrádza všetky podrobnosti k novinke, najnovšie bola odhalená aj skladba, ktorá sa stane titulnou pre seriál. Ako bolo známe už skôr, naspieval ju Adam Ďurica, pričom si televízia vybrala pieseň z jeho aktuálneho albumu Mandolína – Tak to vidím ja. Skladba sa už dostala do rádií, Joj ju hneď využíva aj v teasroch na seriál. Pre potreby seriálu má vzniknúť upravená verzia.

Titulná pieseň k seriálu ZOO Tak to vidím ja

Iný postup zvolila televízia pri Divokých koňoch, pre ktoré nechala nahrať novú pieseň, resp. prerobila a pretextovala jej prvú verziu z roku 2012. Tú naspievala Patrícia Vitteková, volala sa Snáď. Joj nakoniec pre svoj seriál vybrala Máriu Čírovú s víťazom X Factoru Petrom Bažíkom, ktorí naspievali pieseň Kto vie. Skladba sa stala v čase uvedenia seriálu úspešnou aj v rádiách.

Markíza aj Joj pravidelne viažu k seriálom titulné skladby, ktoré majú mať potenciál stať sa populárnymi. Efekt sa prejavil napríklad už pri spomínaných Divokých koňoch, ktorým pieseň k úspechu pomohla. Veľké prepojenie piesne so seriálom sa Joj v minulosti podarilo pri Paneláku, s ktorým budú už nastálo spojené Lavíny od Desmodu, zafungovalo tiež spojenie piesne Stačí si priať od Zuzany Smatanovej so seriálom Keby bolo keby. Známe sú tiež ďalšie seriálové piesne ako Voda divoká od Jany Kirschner k seriálu Pod povrchom či skladba Na dosah od Márie Čírovej k seriálu Nevinní. S Dvojičkami spojila prerobenú hitovku Vidiečan skupiny Vidiek .

Pre markizácky seriál Susedia zložil v minulosti charakteristickú skladbu Ešte stále som tu ja Paľo Habera, titulnú pieseň Ordinácie v ružovej záhrade Tvoj svet je môj spieval Meky Žbirka. Z najnovších projektov sa stala hitom pieseň Horná Dolná od Horkýže slíže pre rovnomenný seriál, pre neúspešný seriál Kukučka naspievala pieseň Prístav nádeje skupina Elán. Pre Chlapi neplačú využila televízia staršiu pieseň od IMT Smile Pre túto chvíľu. Od rovnakej kapely je aj hit Viac, ktorý si za svoj zobral Druhý dych. S Búrlivým vínom zas bude navždy spojená pieseň Neviem sa nájsť, ktorú naspievala Nela Pocisková.

Čítať viac...
Nahor