Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Aktuality

Ticho okolo seriálových Doktorov: Odštartovať mali už o pár týždňov!

Už v priebehu minulého roka sa zoficiálnila príprava nového seriálu Markízy, ktorý sa má na obrazovky dostať tento rok. V čase, keď by sa mal blížiť jeho štart, však okolo neho panuje ticho. Čo to môže znamenať?

Už začiatkom októbra minulého roka bola médiám známa príprava nového výpravnejšieho seriálu Markízy, ktorý sa bude po čase opäť odohrávať v lekárskom prostredí. Doktori, ktorí nebudú niesť telenovelový charakter, ale sa chcú priblížiť známym seriálom s uzavretými epizódami, sa divákom majú predstaviť ešte tento rok, pričom niektoré zdroje hovorili spočiatku o štarte už na jar.

Markíza seriál zaradila do prezentácie jesennej štruktúry, no podobne, ako pri Chart Show, televízia ich nasadenie nekomunikuje. Najmä v prípade Doktorov ide o projekt, ktorému Markíza bude chcieť venovať dlhšiu promo kampaň pred tým, než ho prvý raz pustí na obrazovku.

Podľa viacerých neoficiálnych zdrojov by mali Doktori odštartovať už budúci mesiac v októbri. Podľa oficiálnych programových plánov však Markíza v prvej polovici októbra seriál nenasadí. Ak sa pri tom potvrdia informácie z prostredia televízie, že má Markíza natočených zatiaľ desať častí, v prípade týždennej periodicity by tento rok neodvysielala všetky epizódy, ktoré má k dispozícii. Črtajú sa tak dva možné scenáre.

Televízia si už dlhšie ohlásenými Doktormi môže pripraviť pôdu pre jarnú sezónu. Je totiž jasné, že ak seriál bude úspešný, televízia si nenechá ujsť príležitosť mať v portfóliu tri fungujúce seriály. V takomto prípade jej postačí nasadiť Doktorov v priebehu novembra a pošetriť si čo najviac častí na jarnú sezónu.

Tento scenár by mal pre televíziu aj druhú, opäť prijateľnú stránku mince. Faktom je, že aktuálne Markíza Doktorov nasadiť nepotrebuje, v prime-time jej fungujú všetky sloty. Od pondelka do piatku má až do jedenástej večer vyhradený svoj nadpriemerný podiel z koláča sledovanosti vďaka Búrlivému vínu a Farme, neraz sa jej ešte lepšie darí s víkendovými filmami. Práve sobota alebo nedeľa by musela túto jeseň patriť Doktorom, nakoľko počas týždňa pre nich televízia nemá priestor.

Nasadením Doktorov by tak viac riskovala ako šla na slovenskú istotu. Najmä prípadný neúspech v nedeľu, kedy televízia stavia na silných kinopremiérach, by mohol pomôcť rásť Rozborilovmu Siedmemu nebu. Na nerozhodnosti môže pridať aj neúspešné počínanie si Dr. Emy, ktorá má však iný charakter ako seriál Markízy, iné nastavenie a v neposlednom rade aj iného vysielateľa. Ak by Markíza spustila Doktorov až v druhej polovici jesennej sezóny, nemusela by ich ani v prípade neúspechu okato sťahovať z vysielania a kaziť si imidž. Do Vianoc by jej ostávalo odvysielať pár častí.

Doktori sa budú odohrávať v prostredí kardiocentra. V hlavných úlohách sa predstavia Jan Révai či Alexander Bárta s Judit Bárdos, ktorí stvárnia ústredný pár – kardiochirurga Tomáša a kardiologičku Kláru. Ako študenti boli milencami, dnes sa stali kolegami a každý sa na prácu pozerá z iného uhla. Spája ich len napätie a vzájomná nevraživosť. Seriál ponúkne každý týždeň uzavretú epizódu, natáčanie neprebiehalo v štúdiových interiéroch, ale v reálnych nemocničných priestoroch.

Foto: Markíza

Čítať viac...
Nahor