Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ticho okolo návratu Hornej Dolnej: Už je jasné, či sa vráti ešte v septembri!

Po odhalení množstva detailov o jesennej sezóne ostáva nevyjasnená ešte jedna z najväčších záhad – kedy sa s druhou sériou vráti Horná Dolná.

Najúspešnejší projekt Markízy od čias Susedov, komediálny seriál Horná Dolná, sa od finále prvej série vytratil z obrazoviek a na svoj návrat stále čaká. Napriek tomu, že mnohí očakávali práve tento seriál ako jeden z prvých programov jesene, o ktorých budú známe podrobnosti jeho nasadenia, nie je tomu tak.

Markíza so štartom druhej série Hornej Dolnej vyčkáva. Podľa potvrdených informácií však už nebudú jej fanúšikovia čakať pridlho, keď chce líder komediálny seriál do štruktúry vrátiť už v septembri. Stať by sa tak malo v druhej polovici mesiaca, o čom svedčia aj programové plány. Tie odhaľujú podobu prvej polovice septembra, v ktorej sa Horná Dolná ešte neobjaví.

Horná Dolná má vo svojej druhej sérii celkovo 16 častí. Okrem toho má k dispozícii neopozeraných 8 epizód úvodnej série, ktoré vysielala len v období ich premiéry, odvtedy si ich šetrí. Podobne zamerané české komédie ako Babovřesky či Kameňák 4 pritom líder s obľubou uvádzal a reprízoval hneď niekoľkokrát za prvý polrok.

Čo v prípade Hornej Dolnej ostáva naďalej otázne, je jej nastavenie. Podľa zákulisných informácií nebolo isté, že ju Markíza nasadí na pondelky, v ktorých dlhodobo buduje okno zábavy či už s českými alebo zahraničnými komédiami a tiež pôvodnými formátmi Kredenc, Vo štvorici po Slovensku a spomínanou Hornou Dolnou. Nástup seriálu môže Markíze poslúžiť pri snahe oslabiť štart dôležitého projektu Joj. Prvý diel piatej série Česko Slovensko má talent nakoniec líder oslabí programovou zmenou zaradenou komédiou Dědictví 2, na stredu, kde okrem soboty bude talentová šou chodiť, plánuje zatiaľ klasiku v podobe Búrlivého vína. Aj Joj však zatiaľ mlčí s rovnako komediálnym seriálom z vidieckeho prostredia Dvojičkami, ktoré svoj štart zatiaľ neodhaľujú.

Čítať viac...
Nahor