Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Tichá vojna medzi televíziami! Markíza bojovala o práva na Česko Slovensko má talent!

Joj skončila opcia na viaceré formáty od Fremantle Media, záujem najmä o ten najúspešnejší prejavil televízny líder.

Už budúci rok sa mohla jedna z najsledovanejších talentových šou u nás, Česko Slovensko má talent, odohrať na obrazovke Markízy. Tak, ako v roku 2008, aj v roku 2015 sa formát Got Talent mohol dostať do rúk televízneho lídra, ktorý by tak prerušil šnúru Joj s jej najúspešnejšou talentovou šou.

Joj prednedávnom skončili licencie ako na formát Got Talent tak X Factor, pričom podľa viacerých zdrojov z televízneho prostredia, o Got Talent bojovala aj Markíza. Podľa zákulisných informácií bol líder dokonca veľmi blízko získaniu práv, no nakoniec boj vyhrala Joj, ktorá tak zachránila cenný produkt až do roku 2018.

To, že Got Talent ostáva na obrazovke Joj, oznámil oficiálne Marcel Grega prostredníctvom sociálnej siete. „Som rád, že vám ako prvým môžem oznámiť, že TV JOJ práve vyhrala práva na Got Talent, X Factor a mnoho ďalších formátov z dielne Fremantle Media do roku 2018. Veľmi sa teším. Pekný večer všetkým,“ zdieľal s divákmi. Ako televízia sama uvádza, okrem Got Talentu v balíku kúpila aj ďalšie formáty, zatiaľ nešpecifikovala aké.

Markíza bola prvá, ktorá na slovenskom trhu uviedla formát Got Talent. V réžii Petra Núňeza uviedla lokálnejšie spracovanie pod názvom Slovensko má talent. Od roku 2010 sa formát presunul na Joj, ktorá spoločne s Primou uviedla štyri série federálnej verzie Česko Slovensko má talent. Všetky štyri ročníky režíroval Jeffo Minařík, ktorý sa produkciou snažil priblížiť k britskej či americkej verzii.

Čítať viac...
Nahor