Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

The Voice sa prepadlo na dno ťažiskových šou: Zmena vysielacieho dňa, Markíze prinesie ešte väčší problém!

Na živé prenosy televízie zmenia vysielací deň, Markíza spevácku šou, zdá sa, obetuje.

Návrat svetového speváckeho formátu The Voice po rokoch Markíze ani Nove nevyšiel. Televízie sa pokúsili formát osviežiť a priniesť čo najsilnejšiu porotcovskú zostavu, no ani to nepomohlo a šou im padá k najslabším výkonom vôbec. Na Markíze sa mal podielovo posledne dostať pod 16 % a ratingovo ostatné dva týždne pod 6 %. The Voice tak v histórii talentových ťažiskových formátov televízie dosahuje vôbec najslabšie výkony.

Markíza však dobré vyhliadky so šou v jej druhej polovici nemá. Šou čoskoro čakajú živé prenosy, pričom práve tie sa televízie rozhodli presunúť na nový vysielací deň, čo bude pre Markízu pohromou.

The Voice čakajú po štyroch K.O. vydaniach dve časti Súbojov, z ktorých vzíde finálová dvanástka. Poslednou fázou šou budú živé prenosy, ktoré sa už budú prekrývať s blížiacimi sa Majstrovstvami sveta v hokeji. Tie budú pútať v oboch krajinách mimoriadnu pozornosť, nakoľko sa odohrajú na Slovensku.

Práve od živých prenosov Markíza a Nova zmenia vysielací deň The Voice Česko Slovensko. Po nedeli presunú šou do sobotného prime-time, keď Nova na nedele od 12. mája vracia jej najúspešnejšiu kriminálku Polícia Modrava. Vysielať bude reprízu prvej série, novú tretiu sériu chystá do vysielania na jeseň.

Presun The Voice na soboty bude pre televízie znamenať, že sa spevácka šou stretne v priamej konkurencii s najsledovanejšími zápasmi hokejových majstrovstiev. Kým v nedeľu by pri základnej časti kolízia nehrozila žiadna, u našich susedov bude prvú sobotu 11. mája lákať zápas Česka proti Nórsku, ktorý začína o 20:15. V rovnaký čas k tomu odštartuje aj druhý duel našich reprezentantov na šampionáte, keď Slovensko nastúpi proti Fínsku. The Voice sa bude s ostro sledovaným hokejom prekrývať aj v ďalšiu sobotu 18. mája. Slovensko opäť po ôsmej večer nastúpi proti najslabšiemu článku skupiny Veľkej Británii.

Práve v konkurencii hokeja pritom formát The Voice na Slovensku zaznamenal svoj doterajší najhorší výkon. Strmý jednorázový prepad zaznamenala šou počas druhej série na jar 2014, a to práve, keď sa vysielala v konkurencii hokejového zápasu Slovenska na Majstrovstvách sveta. Vtedy šou s prvým K.O. vydaním zaznamenala naďalej svoj najhorší podiel 14,8 %, týždeň pred tým dosiahla šou podiel ešte 29 %. Ratingovo so spomínaným vydaním uhrala iba 6,1 %, túto hodnotu už šou v aktuálnej tretej sérii podliezla aj mimo hokeja.

Ďalšou negatívnou správou pre Markízu je fakt, že práve živé kolá sú najslabším článkom celej šou. V druhej sérii televízii sledovanosť rovno od príchodu priamych prenosov zhodne spadla na úroveň medzi 21 – 22 %. S kastingovými výbermi naslepo pritom dosahovala vyše 30-percentné podiely na trhu, v druhej fáze, ktorou bola vtedy štvorica Súbojov, klesala skôr k úrovni pod 26 %.

Čítať viac...
Nahor