Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

The Voice Česko Slovensko odhalilo hlavné novinky: Dostane až štyroch nových moderátorov, pribudne nový formát!

Markíza s Novou by už budúci mesiac mali odštartovať tretiu sériu speváckej šou, ktorú sa rozhodli výrazne obmeniť a prilákať k nej nových divákov.

Ani túto jar nebude na slovenských obrazovkách chýbať talentová šou, o ktorú sa tentoraz postarajú Markíza s Novou. Po päťročnej prestávke vracajú formát The Voice, v ktorom pripravili množstvo zmien, a to najmä v obsadení porotcovských a moderátorských miest.

Okrem troch nových porotcov, medzi ktorými sú okrem skúseného Pepu Vojteka nováčikovia Jana Kirschner, Kali a Vojta Dyk, stavili televízie aj na úplne nových moderátorov. Prevahu mužov v porote dorovnali čisto ženskou dvojicou, v ktorej moderátorsky spojili speváčky Máriu Čírovú a Terezu Kerndlovú. Čírová pritom už má na obrazovke Markízy svoj moderátorský debut, keď sa vlani predstavila vo vynovenom O 10 rokov mladší, kde vystriedala na moderátorskom poste rozídených manželov Šmahelovcov. Jej premiéra však nemala dlhé trvanie, keď šou po mesiaci zmizla pre slabú sledovanosť z obrazoviek.

The Voice Česko Slovensko však bude mať okrem tejto dvojice aj ďalších dvoch moderátorov. Markíza s Novou sa rozhodli vrátiť k nápadu subformátu k talentovej šou, v minulosti ho rovno pre menšiu stanicu napríklad k Superstar. Tá mala svoju vlastnú reláciu aj na obrazovke Slovenskej televízie.

Relácia ponesie názov The Voice Zone a venovať sa bude zákulisiu speváckej šou. Markíza doň angažovala svoju webovú posilu Matúša Krnčoka, s ktorým tak posilňuje spoluprácu v prípade monitorovania zákulisia svojich hlavných programov. Spolupracoval aj na Let´s Dance, Superstar či Tvoja tvár znie povedome. Partnerku mu vo formáte The Voice Zone bude robiť česká raperka Sharlota. Relácia bude mať za úlohu mapovať prvé reakcie súťažiacich, emócie v zákulisí ale aj názory porotcov v priebehu výberu súťažiacich do ich tímov či v ďalšej fáze šou.

Markíza s Novou sa v prípade výrazných zmien niekdajšieho Hlasu Česko Slovenska, dnes už The Voice Česko Slovensko, snažia o značné omladenie formátu a prilákanie mladých divákov. Svedčí o tom výber porotcov, moderátorov aj zmena názvu či ďalšie úpravy.  Za samotnou snahou televízií refreshnúť formát môže byť aj neistá sledovanosť, ktorá sa s Hlasom Česko Slovenska v minulosti spájala. Druhá séria dokázala na jar 2014 generovať vysoké nadpriemery iba do necelej polovice šou. Následne sa jej výkony zlomili a začali na Slovensku padať hlbšie pod 30 %, až sa usadili bližšie 20 %.

Čítať viac...
Nahor