Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tesný piatkový súboj, Farma si pozíciu lídra striedala s ruskou vojnovou premiérou Joj! Tá prime-time nakoniec vyhrala

Markíza sa vrátila ku klasickému piatkovému nastaveniu, v ktorom celý večer vypĺňa Farmou. Prvý Duel za vyraďovacími časťami z predošlej série značne zaostal.

Sviatočný večer ovplyvnil piatkový program hlavných staníc RTVS aj Joj. Jednotka ponúkla dvojdielnu snímku Mária z Nazaretu, v prvej časti večera s ňou v univerzálnej cieľovke dosiahla podiel 12,5 %. Joj zas odvysielala ruskú vojnovú premiéru Panfilovci – 28 hrdinov, uhrať mala 6,4 ratingu s podielom 19,4 %. Film si v priebehu celého večera vymieňal pozíciu lídra s Farmou. Jej klasický diel o 20:30 dosiahol rovnaký rating, podiel však atakoval 18 %, Duel mal tesne podliezť 6 ratingov pri podieli nad 21 %. Markíza bola pri vyraďovacej časti Farmy zvyknutá na značne vyššie podiely na trhu. Môže sa k nim dostať v ďalších týždňoch, kedy bude zbierať aj divákov po skončení Milujem Slovensko a Všetko, čo mám rád.

Wall-e na Plus prekročil 7 %, Tajomstvo svätej knihy na Doma šlo nad 5 %. Maratón seriálu Zoo na Dajto v prime-time uhralo podiely pod a nad 4 %, Kosti na Wau podliezli 4 %, Myšlienky vraha získali 2,5 a vyše 3 %.

Klasika Dívka na koštěti podvečer na Markíze dosiahla 20 %, Ratatuille na Joj podliezol 18 %. Televízne noviny šli nad 24 %, Noviny pod 25 %. Stali sa najsledovanejším programom dňa na celkovom publiku, v komerčnej cieľovke ich predbehlo Najlepšie počasie.

Čítať viac...
Nahor