Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Terestriál po odchode Markízy posilňuje: Definitívne doň vstupuje Barrandov Family! Známe odkedy

Česká televízna skupina vstupuje na Slovensko.

DVB-T prvýkrát od ohlásenia odchodu staníc Markízy významne posilňuje. Prevádzkovateľ terestriálu, spoločnosť Towercom, sa dohodla na spolupráci s českou televíznou skupinou Barrandov, ktorá chce na Slovensko vstúpiť s novým kanálom Barrandov Family. Ten začína vysielanie 1. januára 2017 a presne v tento deň sa objaví aj v slovenskom DVB-T.

Program Barrandov Family: Takto odštartuje svoje vysielanie!

Nová stanica Barrandov Family vzniká na základoch kanálu Barrandov Muzika, ktorý tento rok skončí svoje vysielanie. Televízna skupina sa rozhodla zmeniť žánrové zameranie stanice, ktoré má byť tentoraz postavené na pôvodných programoch hlavnej stanice Barrandov a akvizícií od licencora FremantleMedia či dodávateľa NBC Universal. Zdá sa pritom, že pôjde o rovnakú stanicu, s ktorou Barrandov vstupuje na Slovensko. 

„Barrandov Family je rodinným kanálom, ktorého obsah  je tvorený  vlastnou tvorbou Skupiny Barrandov doplnený akvizičnou tvorbou viacerých významných dodávateľov medzi inými FremantleMedia alebo NBC Universal,“ prezentuje kanál Towercom.

Stanica Barrandov Family bude zaradená v 2. celoplošnom multiplexe, ktorý má pokrytie 95 % slovenských domácností v norme DVB-T a v kompresnom štandarde MPEG-2.

Čítať viac...
Nahor