Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Tentokrát berie Prima od Joj: Na jeseň v prime-time po 20-tej so slovenským seriálom!

Česká komerčná dvojka si zopakuje pokus spred pár rokov.

Kým zvyčajne prúdia seriály z Česka na Slovensko, po čase to bude opäť opačne. Česká Prima sa rozhodla prebrať na svoju obrazovku úspešný seriál Joj, ktorý chce nasadiť dokonca do hlavného vysielacieho času a v hlavnej sezóne.

Prima siahla do archívu slovenskej dvojky a vybrala si z nej kriminálku s Tomášom Maštalírom Dr. Dokonalý. Vysielať ju bude rovno od štartu hlavnej jesennej televíznej sezóny v prime-time o 20:20, a to každý štvrtok od 1. septembra. Čeliť bude nováckej Ordinácii v ružovej záhrade, proti ktorej dlhodobo nenachádza liek a je pravidelne neraz aj hlboko podpriemerná.

Televízia pritom s týmto seriálom nadväzuje na svoj krok z minulosti. Prima si zaspomínala na rok 2011, kedy na prelome konca jari a leta do pondelňajšieho hlavného času na 20:20 zaradila epizódy série Dr. Ludsky. Po uspokojivom štarte však začala padať do podpriemerov, aj tie by však v súčasnosti proti Ordinácii znamenali úspech.

Podobne ako pred piatimi rokmi aj tentoraz sa očakáva, že Prima krimiseriál s Maštalírom nadabuje do češtiny. Pri nasadení seriálu Dr. Ludsky bol práve tento krok najviac kritizovaný, a to dokonca priamo českými médiami. Tí skritizovali dabovanie slovenského seriálu, ktorý mal podľa nich ostať v pôvodnom znení. Samotná kriminálka však českých kritikov skôr zaujala a dočkala sa pozitívnych reakcií, najmä na kvalitu spracovania na svetovej úrovni. Podobne ako na Slovensku bol ako najčastejší mínus uvádzané až príliš viditeľné inšpirovanie sa sériou Dr. House.

Čítať viac...
Nahor