Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Televízny súboj mimo prime-time: Markíza vytiahla proti Joj premiéry v netradičnom čase!

Joj v lete vyšla stávka na českú reality šou Prostřeno, na jeseň sa s ňou rozhodla pokračovať v novom čase. Markíza jej chce situáciu sťažiť.

Po dlhom čase sa Joj tieto prázdniny podarilo vzkriesiť podvečerný slot, ktorý od nástupu Oteckov ovládla Markíza. V ich letnej prestávke televízna dvojka stavila na dlhoročnú českú reality šou Prostřeno, ktorá jej pozdvihla čísla a dokonca sa prebojovala proti reprízam Rodinných prípadov aj do vedenia.

Joj sa po letnej spokojnosti s Prostřeno rozhodla vo vysielaní reality šou pokračovať aj na jeseň. Od novej sezóny ju vysunula vyššie do off-time na 16:30 a predchádza tak podvečerným správam.

Markíza v čase o 16:00 už dlhodobo vysiela reprízy Rodinných prípadov. Od tohto týždňa narýchlo urobila zmenu. 

Markíza na poslednú chvíľu vytiahla netradične už na 16. hodinu zo zálohy premiéry Rodinných prípadov a rozhodla sa tak zaútočiť na konkurenčnú reality šou.

Pokúsi sa nedovoliť jej uchytiť tak, ako v lete o 18. hodine, kde reprízové Rodinné prípady síce stabilne viedli, no Přostreno sa dokázalo uchytiť a pozdvihnúť Joj.

Pre Markízu ale ide o netradičnú investíciu do nových častí seriálu v skoršom čase. Všeobecne už dlhodobo z Rodinných prípadov aj v exponovaných časoch vysiela len reprízy, do ktorých investovala posledne na 18:00.

Rodinné prípady sa pre Markízu stali mimoriadne cenným pilierom. Televízia vlastnú verziu jednoduchých scripted-reality príbehov pod značkou Rodinné prípady priniesla v roku 2012 a stali sa pre ňu tým, čo je od roku 2008 pre Joj Súdna sieň.

Rodinné prípady ako pôvodne večerný seriál nasadzovaný po 21:30 sa po rokoch vysielania stal pilierom off-time televízneho lídra, ktorý ho nasadzuje aj 3 až 4-krát do dňa, napriek tomu Rodinné prípady naďalej televízii fungujú.

Markíza už pritom v posledných rokoch prestala s nasadzovaním premiér, a to aj vtedy, keď sa Rodinné prípady objavia v podvečernom čase o 18:00. Televízia ich vyťahuje počas prestávky Oteckov, a teda najmä v mimosezónnom období, výnimkou bola táto jar poznačená pandémiou.

Premiéry Rodinných prípadov sa vo vysielaní Markízy objavujú sporadicky a televízia roky dookola otáča už staršie diely. Nové časti však má televízia pripravené v zálohe, ktoré si ponecháva v prípade potreby.

Naposledy nové časti expresne nasadila nedávno v posledný letný týždeň pred návratom Oteckov, kde sa pokúsila posilniť podvečer opäť proti reality šou Prostřeno.

Čítať viac...
Nahor