Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Televízny počasiar hitom: Pri predpovedi z domu mu v náručí skončila domáca mačka, teraz vysiela len s ňou

Súčasná koronakríza prináša do života aj množstvo nevšedných momentov, ktoré by sa za bežných okolností pravdepodobne nikdy nestali. Platí to aj o televíznom vysielaní, ktoré prechádza medziobdobím provizórnych riešení, ktoré sa však starajú aj o úsmevné momenty.

Aktuálne je hitom nielen vo svojom okolí, ale už aj naprieč svetom, hlavný počasiar americkej stanice WFIE, ktorá pôsobí ako regionálna stanica v oblasti troch amerických štátov. Spriaznená je s celoštátnou televíziou NBC.

Meteorológ Jeff Lyons je súčasťou regionálnej stanice dlhé roky, no za hranicami štátov, v ktorých vysiela, sa preslávil až teraz v čase pandémie.

Viacero meteorológov a počasiarov v období súčasnej koronakrízy našlo alternatívne riešenie a vysiela svoje predpovede z domu. Jeff Lyons si svoje provizórne štúdio postavil v jedálni, kam umiestnil zelené plátno, pár svetiel a základnú techniku.

Jeho predpovede sú vysielané naživo a nasledujú po hlavnom bloku správ. S Lyonsom v jednej domácnosti žije aj jeho mačka, ktorú si v jeden večer všimol režisér televízie a vyzval počasiara, aby ju vzal do náruče.

Od toho momentu dostali predpovede počasia úplne nový rozmer a začali sa postupne šíriť internetom. Odkedy sa jej súčasťou stala aj mačka, naživo na predpoveď určenú trom americkým štátom čakajú ľudia po celom svete.

Čítať viac...
Najčerstvejšie témy

Odporúčame

Facebook

Nahor