Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Televízny počasiar hitom: Pri predpovedi z domu mu v náručí skončila domáca mačka, teraz vysiela len s ňou

Súčasná koronakríza prináša do života aj množstvo nevšedných momentov, ktoré by sa za bežných okolností pravdepodobne nikdy nestali. Platí to aj o televíznom vysielaní, ktoré prechádza medziobdobím provizórnych riešení, ktoré sa však starajú aj o úsmevné momenty.

Aktuálne je hitom nielen vo svojom okolí, ale už aj naprieč svetom, hlavný počasiar americkej stanice WFIE, ktorá pôsobí ako regionálna stanica v oblasti troch amerických štátov. Spriaznená je s celoštátnou televíziou NBC.

Meteorológ Jeff Lyons je súčasťou regionálnej stanice dlhé roky, no za hranicami štátov, v ktorých vysiela, sa preslávil až teraz v čase pandémie.

Viacero meteorológov a počasiarov v období súčasnej koronakrízy našlo alternatívne riešenie a vysiela svoje predpovede z domu. Jeff Lyons si svoje provizórne štúdio postavil v jedálni, kam umiestnil zelené plátno, pár svetiel a základnú techniku.

Jeho predpovede sú vysielané naživo a nasledujú po hlavnom bloku správ. S Lyonsom v jednej domácnosti žije aj jeho mačka, ktorú si v jeden večer všimol režisér televízie a vyzval počasiara, aby ju vzal do náruče.

Od toho momentu dostali predpovede počasia úplne nový rozmer a začali sa postupne šíriť internetom. Odkedy sa jej súčasťou stala aj mačka, naživo na predpoveď určenú trom americkým štátom čakajú ľudia po celom svete.

Čítať viac...
Nahor