Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Prvé promo Markízy na novinku Červené pásky

Nové projekty

Televízne preteky pokračujú: Joj ukázala detaily Jenny, Markíza na to okamžite vypustila promo Červených pások!

Vo štvrtok už prvé promo na svoj seriál nasadila aj Joj. Článok je aktualizovaný.

Televízne preteky v súboji emotívnych noviniek sa naplno rozbehli. Kým vlani televízna dvojka začala pracovať na adaptácii kanadského formátu Jenny o mladom dievčati, ktorému zistia rakovinu, a spojila sa pri jeho príprave do spolupráce s Národným onkologickým ústavom a Národným ústavom detských chorôb, Markíza zareagovala zakúpením obdobného katalánskeho formátu o živote detí na detskej onkológii, ktorý uvedie pod názvom Červené pásky. Markíze sa pritom podarilo seriál pripraviť pre realizáciu do pár mesiacov a s nakrúcaním začať v podobnom čase, ako Joj výrobu Jenny, ktorú chcela vlastným seriálom predbehnúť.

Televíznemu lídrovi sa jeho plány aj podľa všetkého vydaria a Markíza nakoniec bude tá, ktorá seriál s témou ťažko chorých detí stihne uviesť ako prvá. Televízia pred pár dňami po tom, čo Joj zverejnila klip a úvodnú skladbu k seriálu Jenny, predstavila seriál Červené pásky a potvrdila exkluzívne informácie portálu Mediaboom.sk z jej prostredia, ktoré hovorili o ambícii televízie vytiahnuť seriál už skraja marca.

Preteky televízií pritom pokračujú aj tento týždeň. Joj v stredu absolvovala tlačovú konferenciu k seriálu Jenny, ktorá sa, ako informovala, konala priamo v Nemocnici L. Dérera na Kramároch, kde sa seriál nakrúcal, a to za účasti lekárov a odborných garantov seriálu. Navyše zverejnila aj viaceré fotografie k novinke, ktorú tak v stredu kompletne predstavila.

Markíza večer zareagovala a rovnako na webe zverejnila už priamo vyše minútové promo na Červené pásky, ktoré komunikuje aj nasadenie seriálu od utorka 3. marca. Televízia si pri prome na Červené pásky dala záležať a predstavila silnú, no nie patetickú kampaň, postavenú na chorých deťoch, ktoré však spája súdržnosť, priateľstvo aj nadhľad nad ich osudom. Prvým promom sprevádza hlas najmenšieho pacienta, ktorý je v seriáli v kóme.

Markíza bude v prípade Červených pások využívať aj spojenie s úspešným seriálom Sestričky. Okrem toho, že ho nasadzuje do ich slotu, na sociálnych sieťach už zdôraznila, že novinka pochádza práve od tvorcov obľúbených Sestričiek, ktoré vlani na jeseň pri svojej druhej sérii, oproti prvej, ešte navýšili sledovanosť a zaradili sa k najsledovanejším programom trhu. V tomto prípade budú mať Červené pásky spoločné so Sestričkami časť slovenských tvorcov, ktorí spracúvajú zahraničné originály seriálov, samotné pôvodné námety pochádzajú od rozdielnych tvorcov.

Aktualizácia: Krátko po Markíze prvé promo na svoj seriál nasadzuje už aj Joj. Vo štvrtok ráno predstavila prvý ešte kratší spot k seriálu Jenny, v ktorom divákom ukazuje hlavné pozadie príbehu a naznačuje herecké obsadenie. Naďalej televízia neprezrádza, kedy so seriálom vyrukuje, týmto promo však definitívne potvrdzuje, že so seriálom počíta podľa všetkého od marca.

Prvé promo na Jenny

Čítať viac...
Nahor