Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Televízne noviny sa museli presťahovať: V provizóriu budú niekoľko mesiacov!

Markíza od tohto víkendu vysiela spravodajské relácie z provizórnych priestorov Telerána.

Televízne noviny sa po niekoľkých rokoch opäť ohlásili z malého štúdia. Situáciu z decembra 2014 s tou súčasnou spája plánovaná úprava hlavného štúdia, ktorá sa tentoraz poriadne pretiahne.

Markíza svoju hlavnú spravodajskú reláciu spoločne so Športovými novinami či Počasím vysiela z provizórnych priestorov od tohto víkendu. Ako informovali Aktuality.sk, deje sa tak v dôsledku výmeny veľkej videosteny v spravodajskom štúdiu, ku ktorej Markíza musela pristúpiť z bezpečnostných dôvodov.

Provizórium pritom potrvá až niekoľko mesiacov, keď by mali práce v štúdiu potrvať do konca leta. Okrem spravodajských relácií sa bude z dočasného štúdia, ktoré televízia využíva pre diskusné relácie či pri športových prenosoch, vysielať aj Reflex.

Markíza si na rozsiahle a časovo náročné práce v hlavnom spravodajskom štúdiu vybrala koniec hlavnej jarnej sezóny a leto, teda čas, kedy pred obrazovkou trávi čas najmenej divákov. V dôsledku otepľovania televíziám už teraz výrazne klesajú ratingy a dostávajú sa tak do prázdninového režimu.

Čítať viac...
Nahor